st 1.10.2008 | Lukáš Souček

Hradec podlehl Kometě v napínavém zápase o gól

Zápas se vším všudy byl k vidění ve středečním utkání na hradeckém ledě. Kometa Brno si dokázala v průbehu utkání vypracovat dvoubrankový náskok, který v poslední třetině zuby nehty bránila. Velký zápas odehrál hostující brankář Alexandr Hylák, který pochytal spustu hradeckých šancí. Jediným střelcem v hradeckých barvách byl Tomáš Burian, který překonal brněnskou jedničku až v 54. minutě. Hradec měl v tu chvíli obrovský tlak, ale ve vyrovnávací gól už ho přetavit nedokázal. Kometa tak odváží z ledu soupeře tři body za těsné vítězství 2:1.

Hned od vhození úvodního vhazování bylo jasné, že oba tábory fanoušků budou svědky atraktivního utkání. Ani rozhodčí do jeho průběhu moc nezasahovali, takže byla vidět plynulá hra s pěknými šancemi na obou stranách. První vážnější měl hostující Michal Kempný, když se prosadil až do výborné střelecké pozice, kterou však v úvodní gól neproměnil. Hradec mohl změnit stav zápas hned dvakrát při své první přesilové hře. Nejprve mířil do prázdné brány Jan Hruška, o minutu později měl totožnou šanci Patrik Moskal. V prvním případě zasáhl skvělým zákrokem Alexandr Hylák, v tom druhém zklamala hradeckého útočníka hokejka, kterou kotouč přeskočil. O necelé dvě minuty později se parádní akcí na jeden dotek prezentovala dvojice Polodna – Kostourek. Petr Polodna sice z první vyložené střelecké pozice neproměnil, ale při dorážce už se nemýlil. Od té doby byla Kometa trochu aktivnějším týmem, ale skóre už se do přestávky neměnilo.

Na začátku druhé třetiny byl Hradec blízko vyrovnání. Před Hylákem se z ničeho nic objevil Patrik Moskal, který nadvakrát zkoušel proměnit svoji šanci v první hradecký gól. To se mu nepodařilo. O chvíli později se vrátil z trestné lavice Patrik Flašar. Čerstvá posila v hradeckém dresu byla ve vynikající střelecké pozici, ale tváří v tvář Hylákovi neuspěla. O dvě minuty později mohl přidat druhý gól v utkání Petr Polodna. Odražený kotouč skončil na jeho hokejce a hostující útočník měl před sebou úplně prázdnou bránu. Místo toho však trefil špičku natažené brusle Vladislava Koutského. Další šance Komety už ale gólem přece jen skončila. Hradečtí propadli v souboji o kotouč u mantinelu a výsledkem bylo přečíslení dva na jednoho, které s přehledem zakončil Vladimír Kýhos. Domácí tým se mohl vrátit do zápasu po samostatném nájezdu Pavla Suchého. Brněnská obrana na něj úplně zapomněla. Do statistik se tato velká šance ale zapíše opět jen jako zákrok brankáře Hyláka. Ten k radosti svých příznivců, kteří se do Hradce Králové vypravili, vytasil svůj pravý beton a celou situaci zachránil.

V čase 42:48 mohl vstřelit kontaktní gól Daniel Volráb. Osamocený útočník ujížděl na Hyláka, ale nepřekonal ho ani tvrdým golfovým úderem. Zhruba o dvě minuty později se hostující brankář znovu vytáhl. Tentokrát proti střele Jakuba Luštince, který to zkoušel z otočky mezi betony. Ve 49. minutě se ocitl před brněnskou jedničkou úplně osamocený Patrik Fořt. Jeho pátá dorážka sice skončila v síti, ale to už bylo po odpískání. V čase 52:24 ujížděl úplně osamocený Patrik Moskal a byl podražen. Nařízené trestné střílení ale sám faulovaný hráč proměnit nedokázal. V 54. Minutě se domácí konečně dočkali. Martin Koudelka nabil Tomáši Burianovi, který tvrdou bombou vstřelil kontaktní gól. Ze slibného tlaku už ale Hradec další branku nevytěžil, a tak Kometa veze z Hradce Králové tři body za výhru 2:1.