so 15.12.2007 | Daniel Višňák

Hradec porazil Prostějov vysoko 6:0

Jestřábi v Hradci Králové tvrdě narazili. Na půdě třetího týmu české skupiny se nedokázali ani jednou prosadit a co víc, sami inkasovali hned šestkrát. Skóre utkání otevřel Hradec už v první třetině Petrem Haluzou a když krátce na to navýšili vedení Sakrajda s Fořtem, začali hráči HC VCES na ledě dominovat. Další branky Východočechů přišly až v závěrečné dvacetiminutovce. Kapitán Roubík sice ani jednou na zkušeného Biegla nevyzrál, ale Karlíček, Sakrajda a znovu Petr Haluza určili konečný výsledek 6:0. V příštím kole přivítají hradečtí hokejisté jednoho z nejtěžších soupeřů, do ČEZ Stadionu přijede vedoucí celek 1. ligy Mladá Boleslav.

Po vlažném úvodu pomohl domácím výrazně vedoucí gól Petra Haluzy z poloviny úvodního dějství. Hradečtí byli rázem viditelně aktivnější a brankář Biegl měl plné ruce práce. Ve 14. minutě byl už ale krátký na rychlou dorážku Petra Sakrajdy z přesilové hry - 2:0. Krátce na to se Východočeši radovali potřetí, ale jejich branka tentokrát nemohla být po dřívější přerušení hry uznána. Právoplatnou radost ze třetí branky si tak domácí vychutnali až v 18. minutě, to se na konci parádní akce na jeden dotek objevil Patrik Fořt a další rychlou střelou nedal Bieglovi šanci – 3:0.

Ve druhé třetině pokračovala hradecká převaha, nicméně branky se vytratily. Velikou šanci ke snížení měli hosté hned z kraje druhé dvacetiminutovky, ale Vymazal ze sóla neuspěl. V polovině zápasu měli pro změnu slibnou příležitost domácí, ale střele Haluzy se postavila do cesty levá tyče Bieglovy branky. Přesně s koncem druhé třetiny ujel do trháku Pavel Suchý, ale i jeho pozorný Biegl v brance prostějovských Jestřábů vychytal.

V závěrečné části hry hradečtí plně kontrolovali své vedení a dominanci na ledě potvrdili i dalšími třemi brankami. Nejprve na 4:0 zvýšil ve 48. minutě Milan Karlíček, který dokázal skórovat už ve druhém domácím utkání po sobě. Stejně jako proti Olomouci se trefil v přesilové hře bombou od modré. Karlíček tak tím nejlepším způsobem potrestal zcela zbytečně zákeřnou hru soupeře ve třetí třetině. Jasný průběh zápasu korunovali hráči HC VCES v samém závěru ještě dvěma brankami. Na 5:0 upravoval svou druhou sobotní trefou Petr Sakrajda a stejně tak si vedl i Petr Haluza, jenž druhým gólem v zápase s Jestřáby uzavřel na konečných 6:0.

Pavel Pazourek (hlavní trenér Hradce Králové):
Výsledek je jasný, může připadat, že to bylo lehké, ale nebylo. Aspoň nám trenérům se zdálo, že jsme se opět pomaleji rozjížděli. Hráči měli v hlavách zřejmě uspokojení po výborně odehraném utkání v Brně. Nakonec se nám ale podařilo dát pěkné branky, plusem je i to, že jsme vyhráli s nulou. Na středeční utkání s Mladou Boleslaví musíme dát dohromady sestavu a čekat, jestli se někdo z marodů uzdraví. V současné době máme k dispozici pouze šest beků a necelé tři útočné formace.

Radomír Kužílek (hlavní trenér Prostějova):
Dneska mohu hodnotit pouze hru Hradce Králové, ta byla fantastická. V první třetině jsme soupeři přispěli ke třem brankám sami, kdy jsme si nechali vstřelit všechny góly z brankoviště a z Radka Biegla tak udělali doslova blbce, tím bylo prakticky rozhodnuto. Následně to byla hra už pouze jednoho mužstva.