Zápasy
st 3.3.2010 | Martin Voltr

Hradec porazil Třebíč počtvrté a je v semifinále!

Zápasové menu

Po zvládnutém pondělním zápase měli hradečtí hokejisté možnost ukončit nejnapínavější ze čtvrtfinálových sérií s Třebíčí v šestém utkání na jejím ledě. To se jim také povedlo a po jasné výhře 6:1 slaví vítězství v sérii 4:2 na zápasy a postup do semifinále! O gólové akce se rovnoměrně podělily první dvě formace. Skóre zápasu otevřel už v deváté minutě Jan Hruška a stejný hráč ho z pohledu hostů také uzavřel, přičemž brankář Tomáš Vošvrda přišel o druhé čisté konto ve třech zápasech až tři minuty před koncem. Hradečtí příznivci se tak mohou těšit na napínavé semifinálové boje s nejlepším celkem základní části, Ústeckými Lvy, které začnou na ledě soupeře v pondělí 8. března.

Do utkání vstoupili aktivněji hostující hráči, ale v úvodu se žádná jejich šance neujala. První výhodu přesilové hry měla domácí Třebíč, ale domácí s početní výhodou nenaložili ideálně a hostujícího brankáře příliš neohrozili. První branku vidělo třebíčské publikum v čase 8:40, kdy se po přihrávce Jiřího Kadlece prosadil Jan Hruška a Hradec Králové rázem vedl - 0:1. Domácí hráči měli možnost k vyrovnání v přesilové hře, ale ani tato početní výhoda nebyla využita. Na druhé straně se do šance dostal Jan Hruška, ale Jakub Lev v třebíčské kleci překonán nebyl. Obrovskou šanci k vyrovnání zazdil Radim Heřman, který odražený puk za záda Tomáše Vošvrdy nedostal. Další velkou šanci měl na domácí straně Petr Obdržálek, ale ani on neprostřelil hostujícího brankáře. Otřepaná fráze nedáš-dostaneš se naplnila v 19. minutě, kdy se po perfektní přihrávce od Víta Budinského prosadil Martin Koudelka, který překonal domácího brankáře mezi betony - 0:2. Tímto rozdílem první třetina skončila.

Do druhé třetiny vstoupili aktivně domácí hráči. Ti si vytvořili také první velkou šanci v této dvacetiminutovce, ale Petr Zahradník se po ideální přihrávce od Milana Přibyla neprosadil. Poté následovala pasáž hry, která příliš hokejové krásy nepřinesla. Z nudy vybočoval pouze závěr třetiny, kdy hosté dostali nejprve příležitost přesilové hry 5 na 4 a poté i 5 na 3. Tuto početní výhodu se podařilo hostujícím borcům využití ve 38. minutě, kdy se prosadil hostující Vít Budinský, který dorazil kotouč za bezmocného Jakuba Lva - 0:3.

Třetí a zároveň poslední třetina Horácké Slavie Třebíč v této prvoligové sezoně se hrála spíše z povinosti. V úvodu měli domácí hráči možnost zkorigovat výsledek v početní převaze, ale ani jednu ze dvou nevyužila. Na druhé straně se do šance dostával Jan Hruška, ale svojí tvrdou střelou zápěstím nastřelil pouze břevno domácí branky. Další branka padla opět do domácí sítě, postaral se o ni ve 48. minutě Jiří Kadlec, který se trefil pod břevno domácí klece, finální přihrávku měl na svědomí Jaroslav Roubík - 0:4. Další zásah přidali hostující hráči opět v početní převaze. Po perfektní kombinaci se prosadil pohotovou střelou Daniel Volráb a domácí hráči vyfasovali pomyslného bůra - 0:5. O necelé dvě minuty později se radovali opět hostující hráč. Jan Hruška se dostal před domácího Jakuba Lva a domácí brankář byl překonán po šesté - 0:6. Čestný úspěch zaznamenali domácí hráči v 58. minutě, kdy se prosadil po pěkné akci Milan Přibyl, který využil pěknou přihrávku od Petra Zahradníka - 1:6.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Vít Budínský 1 2 3 1 4
Lukáš Filip 0 0 0 -1 0
Jiří Hendrich 0 0 0 1 0
Ondřej Hruška 0 0 0 -1 2
Jan Hruška 2 0 2 2 4
Jiří Kadlec 1 2 3 2 0
Milan Karlíček 0 1 1 2 0
Martin Koudelka 1 1 2 1 0
Aleš Křetínský 0 1 1 2 0
Václav Lesák 0 0 0 0 0
Josef Malý 0 0 0 -1 0
Patrik Moskal 0 0 0 -1 0
Jaroslav Roubík 0 2 2 2 0
Tomáš Seidl 0 0 0 1 0
Martin Táborský 0 1 1 -1 2
Daniel Volráb 1 2 3 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Vošvrda 60 29 1 28 96,55 0 0

Ohlasy k utkání

Jaromír Šindel – SK Horácká Slavia Třebíč: Do utkání jsme šli s tím, že se nějakým způsobem pokusíme s tou sérii něco udělat. Průběh utkání byl stejný, jako čtvrtý zápas. Za stavu 3:0 byl Hradec Králové nahoře a bylo prakticky rozhodnuto. Série se zlomila v první třetině ve čtvrtém zápase. Soupeř se zvedl a my jsme od té doby hráli druhé housle. Teď bezprostředně po zápase nechci hodnotit sezonu. Na podrobnější hodnocení je ještě čas.


Jiří Mička – HC VCES Hradec Králové: Dnešní zápas se pro nás vyvíjel dobře. Od Třebíče jsme čekali, že se do nás pustí od prvního střídání, ale to se nestalo. Potom jsme začali hrát svoji hru a dávali jsme branky a po zásluze jsme vyhráli. Netušili jsme, že to bude takto snadné utkání. Myslím si, že dneska odvedl tým skvělou práci a jsme rádi, že jdeme dál. Série se podle mě lámala ve druhém zápase v Hradci. Důležité bylo také vítězství ve čtvrtém utkání. Na Ústí nad Labem nemyslíme. Teď si odpočneme a užijeme si postup.