Zápasy
po 11.2.2008 | Daniel Višňák, Lukáš Souček

Hradec porazil v posledním utkání základní části Most 6:2

Úvod utkání vyšel lépe domácím. Už v 6. minutě po přihrávce Daniela Volrába otevřel skóre zápasu obránce Aleš Pazdera. Těsně před koncem první třetiny překonal Jan Hruška Volkeho v mostecké brance podruhé a domácí šli do kabin se slibným náskokem. Hned v úvodu druhé třetiny navíc hráči HC VCES přidali Volrábem a Ropickým další dva góly. Hosté sice dokázali díky bleskově využitým přesilovým hrám snížit na 4:2, ale to bylo z jejich strany vše. Závěr utkání patřil opět domácím. Ve 49. minutě se trefil Petr Haluza a o minutu později po sólu i Patrik Fořt. Hradečtí tak zakončili základní část vítězstvím nad Mostem a nyní se mohou už plně soustředit na čtvrteční začátek play-off.

Skóre zápasu se poprvé měnilo v šesté minutě. Aleš Pazdera na modré čáře měl spoustu času na střelu, dlouho neváhal a vypálil. Jeho projektil pravděpodobně tečoval ještě někdo z hostujících hráčů. Mostečtí chvíli poté Hradec asi dvakrát uzamkli v obranném pásmu, ale vyrovnávací branku z toho nevytěžili. Na 2:0 tak mohl zvyšovat ve 13. minutě Pavel Suchý, když se dvakrát po přihrávce Haluzy ocitl úplně sám před hostujícím brankářem. Ze dvou vyložených šancí však ani jednu neproměnil. Jeho zaváhání napravil o pět minut později Jan Hruška. Krásným blafákem do forhendu v přesilové hře překonal mosteckého brankáře a Hradec odcházel do kabiny s dvoubrankovým vedením.

Slibný náskok domácí navýšili hned z kraje prostředního dějství. Volkeho parádně vyšachoval Petr Haluza, jenž vybídl ke skórování před úplně prázdnou brankou Daniela Volrába. Jeho úloha byla vskutku jednoduchá – 3:0. Rychlý vstup do druhé třetiny umocnili domácí za další dvě minuty, když na konci přesilové hry Severočechů vybídl k sólu přesnou přihrávkou mladík Šejnoha kolegu ze čtvrté formace Petra Ropického a ten si v zakončení vedl jako zkušený matador - rychlou kličkou do bekhendu zvýšil na 4:0. Mostu se podařilo snížit v samém závěru druhé dvacetiminutovky, když propálil Koutského v přesilové hře David Zíma.

Hned z kraje závěrečného dějství se domácím dýchalo o něco hůře, protože v přesilové hře napřáhl na modré Martínek a jeho dělovka skončila přesně v levém horním růžku Koutského branky. Definitivní jistotu vítězství daly Hradci až další dva rychlé góly ve Volkeho síti. Nejprve ve 49. minutě vymíchal hostujícího gólmana Petr Haluza a hned po něm ho prostřelil ze sóla i Patrik Fořt, který dal šestou Východočeskou brankou výsledku konečnou podobu.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Burian 0 1 1 0 0
Patrik Fořt 1 0 1 0 0
Petr Haluza 1 1 2 0 0
Jan Hruška 1 0 1 0 0
Ladislav Jindřich 0 0 0 0 0
Jiří Kadlec 0 1 1 0 0
Milan Karlíček 0 0 0 0 0
Jan Kočan 0 0 0 0 0
Václav Lesák 0 0 0 0 0
Michal Pavlů 0 0 0 0 0
Aleš Pazdera 1 1 2 0 0
Tomáš Prostředník 0 0 0 0 0
Petr Ropický 1 0 1 0 0
Petr Sakrajda 0 1 1 0 0
Pavel Suchý 0 1 1 0 0
Jan Šeda 0 0 0 0 0
Jan Šejnoha 0 1 1 0 0
Martin Táborský 0 0 0 0 0
Zdeněk Toužimský 0 1 1 0 0
Daniel Volráb 1 1 2 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vladislav Koutský 60 33 2 31 93,94 0 0

Ohlasy k utkání

Pavel Pazourek (hlavní trenér Hradce Králové):
Jsme rádi, že se nám podařilo v posledním utkání základní části zvítězit. Opět jsme neměli kompletní sestavu, chyběl nám kapitán Roubík s Koudelkou, ale zase jsme mohli dát větší prostor mladším hráčům. Jediné drobné zranění měl Dan Volráb, který utržil tržnou ránu, ale není to nic, co by ho mohlo eliminovat do play-off. Jirka Hendrich byl na střídačce a přinesl nám štěstí, jsme rádi, že žije s týmem. Teď se musíme plně připravit na Třebíč.

Kamil Kašťák (hlavní trenér Mostu):
Zápas jsme nezačali dobře. Postupně jsme prohrávali už 0:4. Pak jsme si vytvořili tlak, zvedli jsme se, ale branky jsme nedali. Sice se nám podařilo snížit na 4:2, ale z následných šancí jsme nic nevytěžili. Zápas jsme chtěli zvrátit, ale nepodařilo se nám to. Domácí si své vedení pohlídali.

Fotogalerie