st 10.12.2008 | Lukáš Souček

Hradec potvrdil roli favorita a porazil Most vysoko 7:2

Hradečtí hokejisté se ve středu na domácím kluzišti postavili proti Mostu. Hosté sice začali aktivněji, ale již po první třetině prohrávali 3:1. Hradec ve druhé třetině přidal další dvě branky a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. Mostu už se v závěrečné třetině obrat nepodařil. Hradečtí si posledních dvacet minut vyloženě vychutnali, přidali další dvě branky a celkově tak zvítězili 7:2. Střelecké hody měl zejména Patrik Fořt, který se v utkání prezentoval hattrickem.

Hostující hráči si v úvodních minutách zápasu dokázali vypracovat několik slibných příležitostí, ale Filip Luňák všechny pokusy Mostu zlikvidoval. Skóre se měnilo poprvé v 11. minutě. Martin Koudelka naservíroval kotouč Danielu Volrábovi, který poslal Hradec přesnou střelou do vedení. To ovšem smazal o několik okamžiků později Vladislav Vrtek, když využil přesilovou hru přesnou střelou. Hradečtí strhli vedení na svou stranu v čase 14:15. Jiří Hendrich si sjel z modré čáry až před bránu, řekl si o kotouč a ten následně pověsil pod horní tyč Závorkovy brány. Půl minuty před první sirénou nabil Jaroslav Roubík Patriku Fořtovi, který zvýšil už na 3:1 pro domácí.

Ve druhém dějství si už Východočeši začátek třetiny pohlídali. V nabídnuté přesilové hře se jim skórovat nepodařilo, paradoxně k tomu mohlo dojít ve vlastním oslabení, když ujel David Nedorost, ale samostatný únik neproměnil. Ve 35. minutě přišla čtvrtá branka Hradce. Těsně před koncem přesilovky se prosadil hradecký kapitán Jaroslav Roubík, kterého o několik chvil později napodobil Patrik Fořt. V závěru druhé dvacetiminutovky mohl přidat další gól Martin Filip, případně dorážející Jakub Vojta. Oba si však vylámaly zuby na Tomáši Závorkovi.

Stav utkání po dvou třetinách o mnohém vypovídal. Hradec měl více ze hry a ve třetí třetině to domácí celek jenom potvrdil. Ve 47. minutě se do brejku dostal Jiří Kadlec a chladnokrevnou střelou pod vyrážečku Melichara zvýšil už na 6:1 Zhruba pět minut před šestým gólem došlo k výměně gólmanů na straně hostů. Vzápětí přišla přesilová hra pro Most, se kterou dokázal naložit na výbornou Jakub Bauer. Své spoluhráče ale k obratu nenastartoval. V čase 48:15 dovršil Patrik Fořt svůj hattrick gólem v přesilové hře a udělal tak definitivní tečku za středečním utkáním.