so 9.10.2004 | Daniel Višňák

Hradec prohrával 3:0, nakonec vyhrál 5:3

Hradečtí Energetici v zápase s Mladou Boleslaví prohrávali ve třetí minutě druhé třetiny už 3:0, do konce druhé části se jim však podařilo dvěma šťastnými góly snížít na 3:2 a svůj zvrat dokonali v závěrečných dvaceti minutách, kdy po brance Martince (na snímku)vyrovnali a krásným gólem Červenky zápas otočili, Domin už pak jen pojistil výhru 5:3.

První třetina patřila jasně Mladé Boleslavi, která svého soupeře přehrávala po všech stránkách. Po chybě domácích hráčů se dostali hosté lacino hned ve druhé minutě do vedení po úspěšném zakončení samostatného úniku Milanem Kostourkem. Nemohoucnost Energetiků korunoval druhým gólem Petr Jaroš, který propálil domácího brankáře ve 13. minutě střelou těsně po přejetí modré čáry. Největší šanci v první třetině jinak úplně bezzubých hradeckých hráčů měla na svých holích dvojice Fořt - Roubík, ale druhý jmenovaný trefil z přečíslení pouze boční Musilovu síť.

V té druhé pokračovala nepříliš krásy přinášející hokejová podívaná. Z ní více dokázali vytěžit ze začátku znovu hosté, ti se zásluhou tečí Davida Nedorosta dostali do tříbrankového vedení. Hradec odpověděl záhy, to Patrik Fořt s notnou dávkou štěstí protlačil puk za Musilova záda střelou mezi jeho betony. Ve 34. minutě byl vyloučen boleslavský Richard Jareš a Hradec této početní výhody dokázal využít ke vstřelení druhého gólu. Nahrávku Tomáše Kolafy boleslavští obránci tečovali tak nešťastným způsobem, až se puk dostal k Tomáši Martincovi, jenž ani nevěděl, jak snížil na 3:2. Do navršení čtyřicáté minuty se musel ještě několikrát vytáhnout po chybách v hradecké obraně domácí brankář Alexandr Hylák, který stihl zlikvidovat tři obrovské šance hostů.

Jak byly důležité skvělé zákroky Hyláka ze druhé třetiny pro Energetiky se ukázalo až v posledních dvaceti minutách, v nichž domácí utkání zcela otočili. Nejprve po přesné přihrávce Jiřího Cetkovského vyrovnával do prázdné Musilovy branky Tomáš Martinec. Za necelé dvě minuty už hradečtí vedli 4:3 zásluhou výstavní trefy Romana Červenky, který z blízka doslova přišpendlil puk k blížšímu hornímu růžku boleslavské branky. Jednobrankové vedení si už domácí do konce zápasu pohlídali a nepustili otřesené hosty do žádné vážnější šance. Naopak to byli východočeši, kdo měl ve dvanáctém kole poslední slovo. Petr Domin ukončil svůj dosavadní brankový půst a důležitým gólem dvě minuty před koncem zápasu dokonal definitivně obrat Hradce Králové.

Robert Horyna (asistent trenéra Hradce)
"Zápas se mi hodnotí velice dobře, protože jsme se dokázali zvednout ze stavu 0:3. Nastoupili jsme do utkání ale velice vlažně, soupeř potrestal několik našich individuálních chyb a odskočil nám až na rozdíl tří gólů. Velice dobře bruslili, hráli v pěti dopředu i dozadu, takže jsme se těžko prosazovali, ale i přesto jsme se dokázali zvednout. Pomohla nám přesilová hra, ve které jsme snížili na 2:3, pak Saša Hylák chytil tři tutovky a nasměroval nás k obratu. Ve třetí třetině soupeř odešel, nevím jestli to bylo tím, že mu došly síly, protože hráči jako Metlička a Vostřák už nejsou nejmladší, naši naopak hráli perfektně a dohrávali všechny souboje. Jsme rádi, že se nám zápas povedl obrátit a ještě jednou bych chtěl poděkovat celému týmu."

Miroslav Hořava (trenér Ml. Boleslavi)
"Za stavu 3:0 jsme měli ještě hromadu vyložených šancí, byly tam i samostatné nájezdy, neproměnili jsme však nic a Hradec nás výbornou hrou poté potrestal a zaslouženě vyhrál."