Zápasy
so 22.9.2007 | Daniel Višňák

Hradec se raduje z první výhry!

Zápasové menu

Veliký transparent s nápisem „JSME S VÁMI“ vytáhli v berounské hale před začátkem utkání zhruba čtyři desítky východočeských fanoušků. Jejich skandování během celého průběhu důležitého zápasu dodávalo hradeckým hráčům důležitou sílu k tomu, aby dokázali v Berouně uspět a prolomit třízápasovou sérii bez výhry. Přitom nástup se povedl Medvědům, kteří šli hned z první šance do vedení. Hosté vyrovnali až z kraje druhé třetiny Haluzou. Rozhodující okamžik přišel ve 44. minutě, kdy Petr Domin po krásné individuální akci překonal nejlepšího hráče sobotního duelu berounského gólmana Nováka.

Domácím hráčům se povedl vstup do utkání výborně. Už ve třetí minutě dostali výhodu přesilové hry 4 na 3 a po minutě ji dokázali přetavit ve vedoucí branku. Novotný si najel na přesný pas před Koutského brankoviště a rychlou kličkou poslal Medvědy do vedení. Hradečtí se z nepříznivého začátku zápasu snažili oklepat co možná nejrychleji a Novák musel řešit několik nebezpečných situací. Jenže se všemi si poradil a když nestihl zasáhnout, pomohly mu dobře postavené tyče jako v 16. minutě po střele Hendricha. Krátce na to už ale Východočeši ruce nad hlavu zvedali, jenže rozhodčí stojící přesně za Novákovou brankou rozpažil a vyrovnání se nekonalo.

Hráči HC VCES se přeci jen dočkali kýžené branky ve 23. minutě, v době kdy pykal na trestné lavici berounský bek za vyhození puku do hlediště. Brankář Novák nejprve dokázal ztlumit střelu Kadlece, ale puk ve skrumáži našel Domin, přihrál na volného Petra Haluzu, jenž už mířil do prázdné branky Medvědů – 1:1. Hosté i nadále pokračovali ve své převaze, ale gólman Novák měl svůj den. Několikrát z ojedinělých protiútoků zahrozili ale i domácí, jenže i Kouský byl pozorný a tak svítil na ukazateli po čtyřiceti minutách nerozhodný stav 1:1.

Rozhodující okamžik celého utkání nakonec přišel ve 44. minutě. Svůj parádní výkon jen podtrhl krásnou individuální akcí Petr Domin, který nejprve obešel několik protihráčů a pak zavěsil puk pod horní Novákovu tyč. Hostům bylo nejhůře zejména při přesilových hrách Berouna a nejvíce to hořelo v té poslední , která přišla přesně s posledními minutami zápasu. Hráči HC VCES ale dokázali hubený náskok více obětavým výkonem uhájit a poprvé v sezóně si tak připisují do tabulky body, v důležitém zápase s Berounem to jsou navíc všechny tři.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Petr Domin 1 1 2 0 0
Petr Haluza 1 0 1 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Jiří Kadlec 0 2 2 0 0
Milan Karlíček 0 0 0 0 0
Michal Klejna 0 0 0 0 0
Tomáš Klement 0 0 0 0 0
Martin Koudelka 0 0 0 0 0
Václav Lesák 0 0 0 0 0
Aleš Pazdera 0 0 0 0 0
Daniel Rákos 0 0 0 0 0
Petr Sakrajda 0 0 0 0 0
Jan Starý 0 0 0 0 0
Pavel Suchý 0 0 0 0 0
Jan Šeda 0 0 0 0 0
Martin Táborský 0 0 0 0 0
Zdeněk Toužimský 0 0 0 0 0
Daniel Volráb 0 0 0 0 0
Roman Vondráček 0 0 0 0 0
Tomáš Zohorna 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vladislav Koutský 60 25 1 25 96,15 0 0

Ohlasy k utkání

Pavel Pazourek (hlavní trenér Hradce Králové):
Výhru jsme už potřebovali a já jsem za ní stejně jako všichni kolem hrozně rád. Věřím, že teďka se kluci zlepší, že nás tato výhra zvedne a začneme vyhrávat. První pětka s Kadlecem, Dominem a Petrem Haluzou zahrála výborně. Prakticky nám rozhodla utkání. Prosadila se střelecky, takže tam je stoprocentní spokojenost. Dobrým výkonem se prezentovala i druhá řada, která hrála dobře přesilovky, ale nespadlo jim to tam. Třetí mladá pětka hrála zodpovědně dozadu, vynutila si na sebe dva fauly čili splnila svou roli výborně. Čtvrtá pětka odvedla maximum co mohla a hlavně neinkasovala. První inkasovaný gól byl z přesilové hry, kterému předcházela v podstatě hrubá a zbytečná chyba Pavla Suchého. To se nesmí stávat.