st 17.12.2008 | Petr Dejnožka, Lukáš Souček

Hradec se vrací z Chrudimi s prázdnou

V první třetině utkání bylo vidět několi slibných šancí na obou stranách, ale skóre se poprvé měnilo až ve druhém dějství. Vedení Chrudimi smazal ve 32. minutě Jiří Kadlec. Po druhé třetině byl stav 1:1 a třetí třetina tak slibovala nelítostný boj o body. Závěrečná třetina ovšem vyloženě sedla Chrudimi, která rozhodla o vítězi středečního zápasu hned čtyřmi brankami. Hradec už nestačil ani korigovat. Dobře rozehraný zápas hosté ztratili ve třetí třetině a do Hradce Králové se vrací bez bodu. Chrudim si tak díky vítězství navýšila náskok v tabulce. Hradečtí na páté místo ztrácí osm bodů.

Domácí nastoupili do derby i s Michalem Klejnou v sestavě. Na začátku utkání byli aktivnější hosté, ale branku z toho nevyužili. V čase 2:14 se mezi obránci proháčkoval Koudelka, ale jeho pohotovou střelu vyrazil Němec betonem. Na druhé straně se zaskvěl Koutský, když po kombinaci Zadiny s Martincem vytáhl překrásný zákrok. Utkání mělo od začátku obrovské tempo a potvrdila to i chyba Michala Šafaříka, po které uháněl na Němce z úhlu Úlehla. Chrudimská opora zůstala nepokořena. V 9. minutě byl už Němec překonán, ale proti radosti Hradeckých bylo břevno chrudimské svatyně. Rychlé tempo pomalu upadávalo. V 5. minutě mohl otevřít skóre Lukáš Valko, kdyby z metru nenapálil hruď Koutského. Po první třetině bylo skóre bez branek.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili aktivněji pro změnu domácí a ihned po půl minutě si vybojovali vyloučení. V dané přesilovce pálil Petr Suchý, puk propadl Koutskému mezi betony, kde stála dobře postavená hradecká obrana a na poslední chvíli puk odpálila z odkryté branky. V čase 25:27 si Petr Suchý hodil repete a tentokrát již se šťastným koncem. Tomáš Martinec ujížděl na hradeckou branku a naposlední chvíli přihrál před branku, kde stál osamocený Petr Suchý a zasunul puk pod hradeckého gólmana – 1:0. O dvě minuty později mohl vyrovnat Fořt, ale jeho dělovku ukryl Němec ve výstroji. Přesně v polovině utkání se na ledě strhla obrovská mela! Hlavními aktéry byli chrudimský Tomáš Zohorna a hostující Martin Koudelka. Zápolili spolu dlouho a vítězem se stal nakonec chrudimský útočník. Samozřejmě byli oba odměněni za shození rukavic tresty do konce utkání, ale více do zpěvu bylo Chrudimským. Porážku v souboji neunesli hradečtí fanoušci a neslušnými pokřiky zněl celý stadion. Hokejisté Hradce tuto situaci využili a chvíli poté vyrovnali. Jaroslav Roubík přihrál přesně na hůl Jiřího Kadlece, číhajícího před brankou, a ten neměl problém trefit mezeru mezi Němcem a tyčí – 1:1. Do konce druhé části se ještě v šancích ocitli hostující Luštinec a domácí Valko, ale ani jeden nepřekonali zatím skvěle chytající gólmany.

Do třetí části šly oba týmy s tím, kdo dá branku, vyhraje. První příležitost k tomuto cíli měl Lukáš Valko, ale sám před Koutským zklamal. Chrudimští přece jen ten gól dali. A kdo jiný než Petr Suchý. Zadina, Žák, Martinec zamotali hlavu hradecké obraně a na konci jejich motanice byla dělovka Petra Suchého do růžku hradecké svatyně – 2:1. Otřesení hosté inkasovali za pár minut potřetí. Při skrumáži před hradeckou brankou se Koutského snažil přehodit Žák, napoprvé mu to nevyšlo, ale napodruhé již puk v brance skončil – 3:1. Za dvě minuty to bylo již o tři branky. Podobně jako u třetího gólu puk poskakoval po ležícím gólmanovi, tentokrát ho do prázdné branky dopravil Jan Semorád – 4:1. Hosté byli na ručník a vzali si oddechový čas. Oddechový čas si vzala i časomíra, která tímto vypověděla na několim minut službu. Ani time-out, ani dvouminutová přesilovka 5 na 3 nepomohla Hradci snížit. Přesně 28 sekund před koncem utkání završil exhibici Michal Šafařík, který střelou z kruhů vymetl všechny pavučinky Koutského branky – 5:1. Chrudimští tak porazili v derby Hradec 5:1 a upevnili si páté místo v tabulce.