st 31.10.2007 | Daniel Višňák

Hradec splnil úlohu papírového favorita a porazil Šumperk

Šumperští Draci přilétli do Hradce plni elánu a dokazovali to i na ledě. Dokázali dvakrát vyrovnat a až do poloviny utkání drželi velmi vysoké naděje na slušný výsledek. Jenže ve 28. minutě využil přesilovou hru Hradce Roman Vondráček čímž poslal domácí do důležitého vedení. Ti po dalších povedených akcích nakonec nevýšili svůj náskok ještě do druhé přestávky na 5:2 a prakticky rozhodli o konečném výsledku. Kaňkou na středeční výhře může tak být pouze zranění Zdeňka Toužimského, který tak doplnil na marodce další hradecké obránce.

Domácí měli do zápasu rychlý start, když už ve 3. minutě po krásné kombinaci na jeden dotek otevřel skóre utkání Roman Vondráček. Jenže vedení Hradci nevydrželo dlouho. Rychlý výpadek do pásma domácích zakončil přesnou střelou těsně nad ledem Robin Kovář, jenž se postaral o vyrovnání. Za stavu 1:1 přerušila hru vynucená přestávka díky rozbitému plexisklu u trestné lavice. Zhruba po pětiminutové pauze domácí vyhráli buly před Láníčkem, na modré napřáhl Jiří Hendrich a krásnou střelou zavěsil pod horní tyč šumperské branky. Vynucená pauza jako by více prospěla hradeckým, ti už ale žádnou ze svých dalších šancí využít nedokázali a ta se šlo do kabin za stavu 2:1 pro východočeský celek HC VCES.

Ve druhé třetině nebyla odehrána ani minuta a Draci se podruhé radovali z vyrovnání. Tentokrát se o něj postaral už do 22 vteřinách hry po přihrávce Meluzína Dušan Bařica. Domácí branka na 2:2 značně zaskočila, což bylo vidět i na jejich herním projevu. Trápení vrcholilo v dlouhé čtyřminutové přesilové hře hradeckých, kdy na Láníčka domácí vyslali pouze dvě střely. Jenže ta druhá v podání Romana Vondráčka byla hned gólová a Východočeši se dostali ve 28. minutě znovu do těsného vedení. Zanedlouho na to šikovně operoval před šumperskou brankou Pavel Suchý, který jemnou tečí zvýšil na 4:2. Ještě lépe se červenožlutým dýchalo ve 36. minutě, kdy využil Roubíkovu přihrávku nekompromisní střelou Jiří Kadlec – 5:2.

V závěrečných dvaceti minutách si už domácí hlídali své vedení, přesto ho mohli ještě navýšit. Jan Šeda ale ani napotřetí v zápase ve veliké šanci neuspěl a když se neprosadila ani pohlednou kombinací druhé hradecká formace, skončilo utkání vítězstvím Hradce Králové v poměru 5:2.

Pavel Pazourek (hlavní trenér Hradce Králové):
Byl to pro nás důležitý zápas. Mnoho lidí říkalo, že by mělo jít o povinné body, ale Šumperk krom dvou zápasů neprohrál větším rozdílem. V Brně třeba Kometu výrazně přehrával, věděli jsme tedy, že to bude těžké. Šancí jsme měli dost, kdybychom byli ale více produktivní v koncovce, tak to mohlo být rozhodnuté dříve. Za stavu 5:2 bylo důležité utkání dohrát bez inkasované branky. Zdeněk Toužimský má zřejmě natažené vazy v koleni. Nastal tedy kritický stav, kdy jsme dohráli se šesti obránci a příští utkání je ani mít nebudeme. Honza Kolář bude hrát zřejmě v Pardubicích. Momentálně tedy máme pět beků i s Michalem Pavlů, kterého jsme stáhli z hostování z Jablonce. Zahrál velmi dobře, už v přípravě působil dobrým dojmem. Uvidíme, jak se mu bude dařit dál.

Jiří Otoupalík (hlavní trenér Šumperka):
My jsme podali zase jeden ze špatných výkonů, ustrašený. Od prvních minut jsme hráli s respektem a hráči jakoby se báli hrát. Přesto se nám podaří dostat do utkání, vyrovnáme na 1:1 i na 2:2. Jenže ze dvanácti minut druhé třetiny jsme hráli deset v oslabení a to samozřejmě mužstvo jako Hradec využije. Tam se také zápas lámal. Mrzí mě hlavně výkon hráčů, kteří už mají něco odehrané. Ti by měli mužstvo podržet, ale ba naopak se popouští takových chyb, jako ti, kteří s touto soutěží nemají ještě zkušenosti.