pá 1.2.2019 | Lukáš Foff | Foto: Jan Pidrman / Piráti Chomutov

Hradec udolal Piráty i počtvrté a drží třetí místo

Hradec potvrdil, že na Piráty se mu v posledních zápasech daří a porazil je i ve čtvrtém letošním utkání. První třetina byla velice vyrovnaná a branku nepřinesla, všechno rozčísl až ve druhé části povedenou tečí Radovan Pavlík. To navíc nebyl jeho poslední zářez v zápase, velmi důležitou brankou na 3:1 uklidnil tým a pojistil výhru. O čisté konto přišel Brandon Maxwell smolným gólem pod betonem.

Hradci se vrátil po zranění jeho nejlepší střelec Tomáš Vincour, který naskočil do druhé formace. Do první lajny se ke Koukalovi a Smoleňákovi posunul Chalupa a do čtvrté zamířil Lucas Lessio.

V první třetině měly šance oba týmy, ale neproměnily je

Východočeši vstupovali do zápasu na ledě předposledních Pirátů s tím, že chtějí odčinit domácí prohru se Spartou. Začátek duelu byl ale spíše opatrnější a čekalo se na chybu. Do první velké šance se dostal navrátilec do sestavy Tomáš Vincour v páté minutě. Z mezikruží ale mezi ruku a tělo Peterse neprostřelil.

Poté došlo také na chomutovské šance. První měl Jan Havel, který se k puku dostal před hradeckou bránou, jenomže na amerického brankáře v barvách Hradce nevyzrál. Ještě lepší zákrok předvedl Brandon Maxwell proti střele Stanislava Dietze, kterou vykopl levou nohou. Hradec byl ale jinak lepší a v tlaku, často se stávalo, že na nějakou dobu soupeře zavřel v jeho obranné třetině.

Největší šanci v první třetině měl Patrik Miškář ve 14. minutě. Dostal puk žabičkou před branku Pirátů, kde byl naprosto osamocen, jenomže Peters jeho střelu vyrazil nad horní tyčku své brány. Na konci první dvacetiminutovky si domácí zahráli početní výhodu, ve které také nebyli daleko od branky. Teč Jakuba Sklenáře ale šla nad, takže do kabin se šlo za stavu 0:0.

Maxwellova chyba vrátila Chomutovu naději

Od začátku prostřední třetiny byl Hradec hodně aktivní a šel si v chomutovské ROCKNET ARÉNĚ za vedoucím gólem. Dočkal se ho v čase 25:03. Lukáš Cingel šikovně nahodil před bránu, kde se tečí mezi betony prosadil podeváté v sezóně Radovan Pavlík – 0:1. O necelé dvě minuty později navíc přišla první přesilovka pro Lvy.

Hradec ji neměl rozehranou příliš dobře, ale po sérii krkolomných odrazů se kotouč dostal na hůl Petra Koukala, který bekhendem trefil odkrytou bránu a zvýšil na 2:0 z pohledu hostů. Mountfield HK si pohodlně hýčkal svůj náskok a zdálo se, že má otěže pevně v rukou.

Ve 34. minutě přišla druhá přesilovka pro Piráty. Ti si opět vytvořili velkou gólovku, ale Adam Raška si musel puk zpracovat, takže se Brandon Maxwell stihl přesunout ke své levé tyči. Ve 37. minutě se rozjel do útoku Jakub Sklenář. Přebruslil hradeckou obranu, ale byl ve velkém úhlu, takže pouze nastřeloval puk bekhendem na bránu, jenže k překvapení všech jej procedil pod Maxwellovým betonem a dal Chomutovu do třetí části ještě naději.

Radovan Pavlík pojistil výhru Hradce

Chomutovští ještě na začátku třetí části dohrávali přesilovou hru, kterou si přenesli z druhé třetiny. Radek Duda se v ní ocitl v dobré šanci, ale bekhendem neuspěl, protože výtečně zasáhl Maxwell. Ve 44. minutě nastřelil Stanislav Dietz Radovana Pavlíka, který ujel do samostatného úniku a ten zakončil přesnou střelou mezi betony – 1:3.

Hradec poté takřka okamžitě dostal výhodu přesilovky, jenže ty byly v tomto zápase oboustranně špatné. Východočeši si v ní nevytvořili žádnou dobrou šanci. Příležitost přišla až ve 49. minutě, kdy pohotově střílel Maris Bičevskis, ale na kanadského brankáře Justina Peterse si nepřišel.

Horké chvíle čekaly na Lvy v závěru. Chomutov měl téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři, kterou na poslední sekundy ještě vylepšil hrou bez brankáře. Zkoušel to hlavně Tomáš Svoboda, ale jeho střely všechny pochytal Brandon Maxwell, který tak bohatě odčinil své zaváhání z druhé části. Prázdnou bránu sice těsně za červenou čarou netrefil Tomáš Vincour, Mountfield HK ale i tak vyhrál na ledě Pirátů 3:1.