st 14.2.2007 | Daniel Višňák

Hradec ukončil čtyřzápasovou sérii Jihlavy bez porážky, zvítězil 4:1

Hosté přijeli do Hradce Králové pouze se šestnácti hráči, ale už ve druhé minutě šli do vedení po brance veterána Kaňkovského.. Domácí už v 8. minutě dokázali využít přesilovku Martinem Koudelkou, který vyrovnal na 1:1. O chvíli později si vychutnal hostující hráče včetně brankáře Řehoře krásnou individuální akcí kapitán Jaroslav Roubík a poslal svůj celek do vedení. V prostředním dějství uklidnil Východočechy třetím gólem Petr Šinágl, pro něhož to byla zároveň premiérová branka ve žlutočerveném dresu Hradce. Když se v 53. minutě krásně trefil od modré Boris Flamík bylo o středečním vítězi jasno. Energetici už poté zodpovědnou hrou své vedení udrželi a po výhře 4:1 drží i nadále druhou příčku v tabulce.

O první změnu stavu se postarali už ve 2. minutě hosté a to díky dorážce Kaňkovského, ten se prosadil před Hylákem po střele Řípy. Hradečtí se následně snažili tlačit před Řehořovu branku, ale úspěch slavili až v 8. minutě. Roman Vondráček našel v přesilové hře přesně u pravé tyče hostující branky Martina Koudelku a ten vyrovnal na 1:1. Za dalších pět minut Jaroslav Roubík předvedl krásnou individuální akci. V obranném pásmu Dukly si nejprve vychutnal hostující obránce a poté i brankáře Řehoře a bylo to 2:1. V samém závěru třetiny hrála Dukla ještě přesilovou hru, ale Hradec se dokázal ubránit.

Hned z kraje prostředního dějství přidal třetí hradeckou branku Petr Šinágl, ten byl první u vyraženého puku Řehořem po nahození Šebka a obloučkem poslal Energetiky do vedení 3:1. Blízko ke snížení měli jihlavští v polovině zápasu, ale ve dvou gólových pozicích si vylámali zuby na tradičně jistém Hylákovi. Prakticky hned záhy mohlo udeřit na druhé straně, ale střelu Haluzy odrazila levá tyč jihlavské branky. Když neuspěl ani v oslabení z nájezdu Fořt, platil po čtyřiceti minutách stav 3:1 pro Energetiky.

Ve třetí třetině už měli zápas jasně pod kontrolou domácí hráči, Jihlava se musela dokonce dvakrát bránit ve dvojnásobném oslabení, to ale přečkala bez úhony. Inkasovala ale při klasickém oslabení. Nejprve se prosadil hned v úvodní minutě závěrečné třetiny Fišer, ale jeho branka nebyla pro postavení domácího útočníka v brankovišti uznána. Bomba Borise Flamíka od modré z 53. minuty už ale pochopitelně platila, Řehoř byl naprosto bezmocný. Ve zbylém čase už Východočeši s nadhledem kontrolovali vývoj zápasu a zcela po zásluze zvítězili 4:1.