po 1.11.2004 | Daniel Višňák

Hradec v Chomutově prohrál 5:0 a zůstává pátý

Souboj třetího Chomutova s pátým Hradcem Králové vyzněl lépe pro domácí, kteří porazili východočechy 5:0. Jasný výsledek se ale nerýsoval hráčům KLH tak jednoznačně, jak napovídá skóre. Energetiky poslala do kolen branka na 3:0, která padla v poslední minutě druhé třetiny. V závěrečné části hry se už hradečtí na obrat nezmohli a tak po pondělní porážce zůstavají stále na pátém místě. Hrdinou v chomutovském dresu byl jednoznačně vynikající brankář Michal Podolka, který byl zcela po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Do první třetiny měli famózní nástup domácí, kteří hned po 30 vteřinách mohli vést, ale kapitána Radka Šípa vychytal v jasné gólové pozici Alexandr Hylák. O minutu později zahrozili i hosté, ale Tomáš Martinec nedokázal přehodit Podolku, kterého si před zakončením zkušeně položil na led. První branku viděli diváci tak až v 8. minutě, kdy do nahrávky Jaroslava Buchala přistrčil hokejku Jaroslav Veverka, jenž se štěstím přehodil v tu chvíli bezmocného Hyláka. Hradecký brankář ukázal svůj um o pět minut později, kdy se na něho řítil sám Nosek. Na druhé straně Podolka vykopával puk betonem po rychlé kombinaci prvního útoku hradeckých. Domácí ale k první šťastné brance přidali v závěru třetiny i druhou, od modré střílel David Hájek a po milimetrové nechtěné teči hradeckého obránce těsně před Hylákem už vedli domácí 2:0. Jak první třetina začala, tak také skončila. Nejprve si neporadil s Hylákem znovu ve veliké šanci Šíp, svoji krásnou akci nezakončil přesně opět ani záhy Martinec, který minul pravou Podolkovu tyčku snad jen o milimetr, a z dorážky neuspěl ani s bezprostřední bombou Petr Suchý.

Ve druhých dvaceti minutách měli možnost hrát hráči Chomutova dvojnásobnou přesilovou hru, branku v ní ale nevstřelili. Hradečtí zahrozili o několik málo okamžiků později, Patrik Fořt však padajícího Podolku a jeho chránič na ledě nepřehodil. Když už se zdálo, že průměrná prostřední část hry skončí bezbrankovou remízou, přidali Severočeši v čase 39:11 třetí gól, Hyláka natřikrát překonal Petr Polodna a bylo to 3:0.

Ve třetí třetině si už domácí své tříbrankové vedení pohlídali a pojistili ho ještě góly Lukáše Půlpána z přesilové hry a Ladislava Bouška, který se v 55. minutě natlačil až před Hyláka a propasíroval mu puk těsně mezi betony do branky. S notnou dávkou štěstí prostřelil hradeckého brankáře i obránce Půlpán, jehož nepříliš tvrdou střelu od modré východočeský brankář přes chumel hráčů před sebou vůbec neviděl. Chomutov tak díky výbornému výkonu brankáře Michala Podolky porazil Hradec Králové s čistým štítem 5:0.