so 19.9.2015 | Adam Joska, Lukáš Štěrovský

Hradec v Pardubicích neskóroval, první derby staršího dorostu ovládlo Dynamo

Jedna inkasovaná branka v každé třetině, poslední navíc ve vlastní přesilovce, konečné skóre 0:3. Starší dorostenci, stejně jako junioři ve čtvrtek, podlehli v prvním východočeském derby dané kategorie v ostré sezóně Pardubicím. Rozporuplné výkony svěřenců trenéra Jiřího Slabého tak pokračují, další zápas je čeká už v sobotu, když ve FORTUNA aréně přivítají momentálně druhý celek skupiny Střed, Duklu Jihlava.

Vítězný gól padl již v šesté minutě

Po řadě nepřesností v úvodu utkání, kdy oba celky aktivně napadaly soupeře v jeho obranném pásmu, se v 6. minutě ujalo vedení Dynamo. Pochobradského střelecký pokus vyrazil brankář Vomáčka pouze před sebe, v předbrankovém prostoru se ke kotouči dostal Viktor Martínek, který ho dorazil za gólmana, čímž otevřel skóre utkání – 1:0.

Vzápětí mohli domácí vést již o dva góly, když jel zcela sám na gólmana Pochobradský, ten ale nedokázal svůj blafák dotáhnout do konce. V 9. minutě jel naopak sám proti Kloučkovi Štohanzl, ale ani ten svůj únik neproměnil v branku.

Pardubice navýšily na 2:0 po polovině zápasu

I ve druhé periodě slavily Pardubice svůj přesný zásah. Ve 31. minutě našel Matýs přesnou přihrávkou od levého mantinelu v předbrankovém prostoru Viktora Martínka, jenž střelou z první již podruhé překonal Vomáčku – 2:0.

Po vyloučení Kynčla si Dynamo vybralo oddechový čas na poradu, což mu ale příliš nepomohlo, jelikož gól v početní výhodě nevstřelilo. Do největší šance se dostal Boček, když hostující brankář ležel na ledě, jenže pardubický kapitán trefil pouze jeho beton.

Domácí skórovali i v poslední periodě

Ve 48. minutě měl Mountfield solidní šanci na snížení, jenže v mele před pardubickou svatyní, když Klouček ležel na ledové ploše, se žádný z hostujících hráčů nedokázal dostat ke kotouči. O dvě minuty později pálil domácí Štefka z pravé strany, trefil ale pouze tyčku.

Sedm minut před koncem utkání dokázali domácí ještě navýšit svůj náskok na rozdíl tří branek. Machala se ujal kotouče již u obranného pásma, vyvezl ho po pravé straně až do útočné třetiny, odkud našel na druhé straně kluziště zcela osamoceného Martina Kauta, jenž zakončoval do odkryté klece – 3:0. První derby v sezóně tak ovládli Pardubičtí.

Jiří Slabý (Mountfield HK):
V první a ve třetí třetině si myslím, že jsme byli lepší než soupeř. Ve druhé části nás Pardubice přehrávaly. Domácí dávali góly, my jsme netrefili ani prázdnou bránu. Shodli jsme se na tom, že i kdybychom hráli týden, tak gól nedáme, prostě se nám střelecky nedařilo. Bylo to hodně nepovedené utkání, podle mého je to škoda. Ale bohužel i taková se hrají.