út 10.8.2010 | Aleš Strouha

Hradec v Tipsport Cupu vyhrál na ledě Kladna

Hokejisté Hradce Králové vstoupili úspěšně do letního turnaji Tipsport Cup, když vyhrálli na ledě extraligového Kladna 4:3. Na začátku třetí třetiny sice domácí hokejisté vedle ještě 3:2, avšak hosté díky brankám Volrába a Hendricha vývoj zápasu otočili a do tabulky skupiny B si tak připsali první tři body.

V prvním kole Tipsport Hockey Cupu byli v úvodních momentech zápasu aktivnější domácí hráči Kladna. Po střelách Martina Kose a Libora Procházky se do první vážnější šance zápasu dostal Jakub Strnad, ale jeho bombu z první stačil Luňák v poslední chvíli vyrazit. Kladenský tlak opadl s přehoupnutím se první třetiny do druhé poloviny. V ten moment se gólové šance dočkali i Východočeši. Konkrétně mohl poprvé v utkání měnit skóre francouzský hráč Tarik Chipaux, ale Martin Falter jeho příležitost zlikvidoval. A protože se v první dvacetiminutovce už nic nestalo, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

Na začátku druhé třetiny dostali hradečtí hokejisté výhodu přesilové hry, kterou dokázali využít. Jiří Kadlec si vybruslil zpoza branky a z úhlu našel mezeru mezi betony kladenského brankáře. Ve 27. minutě mohl zvyšovat na rozdíl dvou branek Jan Hruška, ale Falter byl tentokrát pozorný. Zhruba o minutu později se do brejku dostal Jan Eberle, ale ani on změnu skóre nezařídil. Domácí hokejisté se kýžené branky dočkali ve 32. minutě. Samvel Mnacyan si vyměnil kotouč s Tylerem Harrisonem a v dobré pozici zařídil pro svůj tým vyrovnání. Kladenští se však z vyrovnávací branky příliš dlouho neradovali. Jaroslav Roubík se totiž o několik okamžiků později individuálně prosadil a parádní střelou pod břevno vrátil hostům vedení. Hradecký kapitán mohl v dalším střídání přidat třetí hradeckou branku, ale tentokrát Faltera nepřekonal.

Třetí třetina přinesla spoust zajímavých momentů. Kladenští dokázali během pouhých čtyřech minut otočit zápas ve svůj prospěch. Nejprve se bekhendovou střelou zasloužil o vyrovnání Tyler Harrison a o chvíli později se prosadil v přesilové hře přesnou střelou k tyči David Stieler. Padesátá minuta odstartovala nápor hostujícího Hradce. Jaroslav Roubík byl v úterním utkání při chuti a opět zakončoval jednu z dalších slibných hradeckých příležitostí. O minutu později vystihl nepřesnou rozehrávku domácí obrany Patrik Moskal, ale Faltera překonat nedokázal. Východočeši se nakonec vyrovnávací branky dočkali v 54. minutě, když se Daniel Volráb prezentoval pohotovou střelou bez přípravy pod horní tyč. Zápas se pomalu ale jistě blížil do prodloužení, které ovšem odmítl Jiří Hendrich. Hradecký obránce si sjel mezi kruhy a přesnou střelou zařídil tři body pro hradecké barvy.