po 18.2.2008 | Daniel Višňák

Hradec v Třebíči prohrál 3:1 a je krok od vyřazení

Třebíč šla ve třetím utkání série prvního kola play-off proti Hradci do vedení už po půl minutě hry, kdy se z dorážky prosadil Kreuzer. Vedoucí branka pochopitelně vlila domácím do žil potřebnou energii a Koutský byl pod soustavnou palbou střel. V polovině utkání navíc Horácká Slavia využila dvojnásobnou přesilovou hru a bylo to 2:0. Krátce na to vybuchl třebíčský stadion potřetí, když přesně střílel Látal. Hosté i přes drtivý nápor ve třetí třetině překonali výtečného brankáře Luňáka pouze jednou a to z dorážky Petra Sakrajdy. Osm vteřin před koncem navíc zatrnulo všem hostujícím příznivcům, když s bolestivou grimasou opustil hřiště po tvrdém střetu Martin Koudelka. Série pokračuje už zítra čtvrtým utkáním v Třebíči.

Třebíč měla do zápasu parádní vstup, když hned po 25 vteřinách hry otevřeli domácí skóre utkání. Koutský nejprve musel vyrážet ostrou střelu Látala, jenže na rychlou dorážku Kreuzera už neměl šanci zareagovat. Třebíč vedoucí branka nabudila a Koutský byl rázem pod palbou hned několika nebezpečných střel. I přesto se hradečtí dostali do vyložené šance, která mohla jednobrankové manko vymazat. Vyrovnání měl holi Pavel Suchý, jenže sám před Luňákem nezamířil zdaleka ideálně. V první třetině měli více ze hry hráči z Vysočiny, několikrát hosty zachránilo od druhé branky potřebné štěstí, jako při pokusech Maleny a Heřmana. Do šaten se šlo tak po dvaceti minutách za stavu 1:0.

Hned na začátku druhé dvacetiminutovky se prezentovali hosté krásnou rychlou kombinační akcí na jeden dotek, ale střelu Kadlece Luňák našel v lapačce. Ve 28. minutě dostali domácí dlouhou dvojnásobnou početní výhodu a trestali. Střelu Sedláčka znovu Koutský stihl pouze vyrazit a na dorážku Zahradníka byl krátký - 2:0. Ještě hůře bylo hráčům HC VCES v polovině utkání. Látal ujel po levém křídle, mezi kruhy napřáhl a jeho dělovka se zastavila až o síť hradecké svatyně. Hosté na nepříznivý vývoj reagovali oddechovým časem, Třebíč byla v náporu. Se závěrem druhé třetiny dostali výhodu převahy dvou mužů v poli i hradečtí, ale Luňák v brankovišti Horácké Slavie čaroval.

Do závěrečných dvaceti minut vstoupili hosté s jasným cílem, pokud možno co nejdříve snížit a pokusit se o zvrat. Jenže branka Třebíče byla pro hosty doslova zakletá. Luňák podával heroický výkon a východočeské střelce přiváděl k šílenství. Až po deseti minutách hry ve třetí se puk dostal teprve ke Koutskému, jinak tlačili pouze hosté. Z nejvyloženějších šancí se neprosadil ale ani jeden z hostujících útočníků. Úspěch slavil až průnik Koudelky, jehož střelu Luňák ještě před brankovou čarou udržel, dorážku Petra Sakrajdy už ne – 3:1. Krom snížení už ale Východočeši ani přes strhující finiš víc v Třebíči nedokázali.

Roman Mejzlík (asistent trenéra Třebíče):
Dnešní utkání ovlivnila naše rychlá branka a také to, že soupeř neproměnil ani ty nejvyloženější šance. Tým podal parádní výkon, vítězství doslova ubojoval. Jestli se prohraje 3:2 nebo 10:0 je pouze bod do série. Hráči to vědí, doma se chtěli vytáhnout a hráli výborně. Máme výhodu, na klucích není tíha, uvidíme zítra, zda se nám podaří zvítězit i potřetí. Utkání to bude určitě opatrnější, soupeř bude muset vyhrát a my mu to doufám už neumožníme.

Pavel Pazourek (hlavní trenér Hradce Králové):
My jsme nehráli dobře, obzvlášť začátek, ten byl špatný. Udělali jsme hrubou chybu a inkasovali rychlý gól. Byla to naprosto zbytečná chyba, která poznamenala zřejmě celé utkání. Často jsme byli vylučovaní a z oslabení inkasovali pak gól na 2:0. Dále rozhodovala naše koncovka, zase byla špatná, i když nemohu snižovat výkon brankáře Luňáka. Zřejmě jsme mohli být i uspokojení po vysoké výhře 10:0, hráli jsme naplno až ve třetí třetině, což bylo znát. O Martinovi Koudelkovi nemáme zprávy, uvidí se zítra.