čt 5.2.2009 | Jakub Coufal, Lukáš Souček

Hradec ve třetím utkání osmifinálovou sérii neukončil, prohrál 5:2

Hradečtí hokejisté na domácím ledě nezaváhali a ze dvou utkání si odnesli dvě vítězství. Již ve čtrvtek zamířili Východečeši do Kadaně s jasným cílem. Tím bylo ukončit osmifinálovou sérii v jednom ze dvou venkovních utkání. V tom prvním se to hradeckým borcům bohužel nepodařilo. Kadaňští na domácím kluzišti vybojovali vítězství 5:2 a vynutili si tak prodloužení osmifinálové série. Na listinu střelců Hradce se ve čtvrtečním utkání zapsali útočníci Jaroslav Roubík a Jan Kubišta.

Poměrně z ostra začal 3 vzájemný duel mezi Kadaní a Hradcem. Hosté se od prvních minut hrnuli do útoku, po závaru před brankou nepříjemně dotíral například Fořt. V 3. minutě si šanci vypracovala také Kadaň, když při signalizované výhodě pálil z mezikruží Rudovský. Během série přesilovek na obou stranách byl k vidění sice svižný hokej, přesto s minimem šancí. Obrany obou celků byly prozatím dosti pozorné a nedovolily žádný zběsilý brankostroj. Ve hře v plném počtu byli Energetici viditelně aktivnějším týmem, který si nezřídka vylamoval zuby na domácí opoře Štěrbovi. Po dlouhém období bez výraznějšího vzrušení se do samostatného úniku tlačil šikovně Pražák, avšak obránce hostů stačil včas zabránit ohrožení svatyně Hradce. O chvíli později se o prolomení ledů snažili v přesilové hře Severočeši, avšak k žádném střílení ostrými náboji nedošlo. V samotném závěru třetiny se do menšího náporu dostali na delší dobu domácí, na což Koutský odpovídal pohotovými zákroky.

Do prostřední části vstoupili také aktivněji Východočeši, ve 22. minutě se v bezprostřední blízkosti před Štěrbou zjevil Hruška, ale dokázal trefit pouze muže s maskou. Jak slibně 2. dvacetiminutovka začala, tak rychle se opět vrátila do zaběhlého tempa. Hokejistům se snaha upřít nemohla, přesto k žádném hromadnému ohrožování svatyní nedocházelo. K brance bylo velice blízko až v 29. minutě, kdy Hradečtí pohotově kombinovali v útočném pásmu. Kadaňští se snažili odpovědět v přesilové hře, přesto to byli hosté, kdo mohli jít do vedení. V 31. minutě zapomněla domácí obrana na Nedorosta, který nedokázal blafákem obelstít Šterbu. Puk se následně snažil dojet Filip, který trefil sedícího hrdinu Kadaně do náruče. Na druhé struně kluziště se o chvíli později v 5 mužích proti 3 nedokázal z těžkého úhlu do odkryté branky zasunout puk Zika. Z následného tlaku Severočechů, který pokračoval i při hře v plném počtu došlo ke změně skóre. V čase 32:36 zakončil do prázdné branky jako poslední za rozebranou obranou hostů Fábry po asistenci Freiberga – 1:0. Po vstřelené brance se na ledě začal odehrávat doslova kolotoč. Nejprve opět zle dotírali domácí, aby následně ujeli Energetici ve 3 na 1. Zakončení se ujal Kadlec, který z mezikruží přestřelil branku. V závěru třetiny hráli Severočeši opět v početní výhodě. Když už se zdálo, že z nabídnuté převahy nic kloudného nevzejde, přišlo v čase 39:17 zvýšení po pohotové dorážce Ziky, který dokázal najít puk mezi chumlem hráčů a ležícím Koutským. Asistence si připsali Malát a Višňák – 2:0.

V úvodu závěrečné třetiny se pro změnu slova ujali domácí, jmenovitě Zika hned zkraje ujížděl podél pravého hrazení, po jeho střele následoval ostrý zvuk tyčky Poustkova výsostného území. V 45. minutě ujel na druhé straně Nedorost, jeho pumelice jen těsně minula konstrukci branky. Hradec se stále častěji tlačil do útočného pásma, snahu návratu do zápasu doposud úspěšně mařil Štěrba. Po jednom z ojedinělých výpadů Kadaně přišla v čase 48:41 další změna skóre. Po přihrávce Ziky ujížděl prostředkem kluziště Rudovský, jehož tvrdá rána byla odražena k levém mantinelu, odkud bleskové vypálil Malát – 3:0. Hosté si po inkasování vzali oddechový čas a po delší odmlce bez náporu v čase 51:51 snížili. Po přihrávce Slámy se do úniku dostal Roubík, který dokázal bekhendovou otočkou přehodit Šterbu – 3:1. Kadaň nesložila zbraně a aktivní hrou se snažila udržet Hradecké co nejdále od svého pásma. V 54. minutě dokonce Ton střílel z mezikruží a Koutský musel vytáhnout jeden ze svých náročnějších zákroků. Přesně 5 minut před koncem 3. části se před domácím gólmanem zjevil Roubík, avšak opora Kadaně vytáhla ze svého arsenálu pohotové vyšvihnutí lapačky. Do konce duelu zbývaly více než 3 minuty a Hradec vsadil na hru bez brankáře. Tento tah se ukázal jako nesprávný, neboť v čase 57:09 se k puku dostal Zika, pro kterého nebyl problém zasunout do prázdné klece – 4:1. V čase 58:37 díky nepozornosti Severočechů ještě došlo ke zkorigování stavu. Z branky se radoval Kubišta po asistenci Filipa – 4:2. Energetici opět odvolali svého muže s maskou, za což byli opět potrestáni. Tentokráte v čase 58:54 zakončil Malát po přihrávkách Rudovského, Szakala na konečných 5:2. Kadaň tak dokázala uhájit svojí tvrz a těší se na další utkání.