pá 22.8.2008 | Radek Vokál, Tomáš Nejedlo

Hradec veze z Benátek první výhru v přípravě

Po sedmi porážkách v sedmi zápasech se konečně hokejisté Hradce Králové dočkali prvního vítězství. Výhra je o to cennější, že ji Hradečtí na ledě prvoligového nováčka vybojovali přesto, že v utkání dvakrát prohrávali. Vítěznou branku vstřelil v závěru 2.třetiny Martin Koudelka. Za domácí nastoupil v rámci přípravy velezkušený bek Jaroslav Modrý, který se vrátil z NHL do Liberce a nyní se připravuje s Benátkami.

Hokejisté Benátek nastoupili v pátečním dopoledni na led, jak už jsme avizovali, posíleni o zkušeného beka Jaroslava Modrého z Liberce. Úvod zápasu se nesl v ryze přípravném duchu. Oba týmy spíše vyčkávali a děj hry se především odehrával ve středu hrací plochy. Více práce měl však benátecký brankář Hanousek, který se nejvíce zapotil při šanci Fořta. Poté se hra vyrovnala a ve 14. minutě mohli přítomní diváci vidět i první obrovskou šanci. Tomáš Kadeřábek totiž převzal puk od spoluhráče puk, najel si k levému kruhu a dělovkou zazvonil o levou tyč Luňákovy klece. Hradečtí však nedokázali puk uklidit do bezpeční, neposedný touš se dostal na modrou čáru, kde již číhal bek Petr Kolmann a další bombou trefil pro změnu pravou tyč hradecké branky! V 19. minutě přišel první gólový moment zápasu. Rozhodčí Hnízdil nabídl domácím přesilovku pět na tři a svěřenci trenérů Hakena a Škalouda se této šance zhostili na výbornou, časomíra ukrojila jen pár vteřin a Michal Pavlů se od modré trefil přesně k tyči - 1:0

Druhá část zápasu začala gólovkou domácího Skořepy, který úplně sám před poloodkrytou brankou kotouč minul. Vyrovnání Hradce přišlo v přesilové hře. Od modré napřáhl Marek Zukal a s přispěním teče domácího Kadeřábka puk zaplul do růžku branky střežené brankářem Hanouskem - 1:1. Hosté se však z vyrovnání neradovali příliš dlouho. O pouhou minutu později je z letargie vytrhl Petr Weiss, jenž si položil Luňáka a po zemi k tyči pohodlně skóroval - 2:1. Ani benátecká radost však neměla dlouhé konce. Pěknou kombinační akci předvedli kapitán Roubík s Volrábem, jejichž snažení podrthl výstavní trefou Pavel Suchý - 2:2. Poprvé v utkání se Hradec ujal vedení ve 38. minutě zápasu. Obrovskou hrubku střelce druhé branky Benátek Weisse potrestal najíždějící Martin Koudelka, který tváří v tvář Hanouskovi nezaváhal. Dokonce ve vlastním oslabení provedl perfektní forhendový blafák - 2:3.

Třetí periodu začali Benátečtí náporem na hradeckou branku, ale žádná ze střel si nenašla cestu za pozorně chytajícího Luňáka. Vyrovnání měl na své hokejce především Ctibor Jech, jenž mezi kruhy branku minul. Ve 49. minutě musel domácí brankář Hanousek nuceně vystřídat kvůli naraženému rameni, do branky se tak narychlo postavil Jiří Stejskal. Nový muž s maskou si ještě ani nesáhl na puk a už vytáhl se svého repertoáru parádní zákrok. Prokoukl úmysl Koudelkova zakončení v samostatném nájezdu, roztáhl se na zemi a touš chytil. V závěru zápasu si Benátky ještě vyžádaly oddechový čas a v následné power-play se netrefil ani Jaroslav Modrý. Hradec tak slavil první vítězství v letošní přípravě. Ještě dodáme, že zápas nedohrál domácí Nevyhoštěný, jenž utrpěl tržnou ránu pod okem po zásahu soupeřovy hole.