so 12.1.2008 | Daniel Višňák

Hradec veze z Berouna vysokou výhru

Hráči HC VCES sváděli na ledě berounských Medvědů po dvě třetiny vyrovnanou bitvu, jenže v závěrečné dvacetiminutovce se prosadili hned pětkrát a svému soupeři v daný okamžik utekli až na šestibrankový rozdíl. Na vysokém vítězství Východočechů se podílel prvním hattrickem v sezóně kapitán Jaroslav Roubík, dvě branky zaznamenal také Petr Domin. Ten nejprve vyrovnal utkání na 1:1, když odpověděl na Novotného branku z 8. minuty a pak přidal i po pěkné individuální akci zakončené střelou pod horní tyč pátý gól, v té době už měli hradečtí zápas pevně ve své moci. Hradec nakonec zvítězil v Berouně vysoko 7:2, když v poslední minutě utkání snížil za Beroun ještě Appel.

Do první šance se dostali domácí Medvědi na konci 2. minuty, když obránce Výborný vybídl ke skórování Kupce, ale tomu se blafák proti Koutskému nepovedl. Chvíli poté byl vyloučen hostující Karlíček, ovšem na modré čáře chyboval právě Výborný a Roubíkovo sólo skvěle lapil Štelmach.

Na začátku 8. minuty přihrál Šinágl z rohu kluziště Novotnému a jeho rána švihem přistála až v levém horním rohu branky – 1:0. Východočeši pak nevyužili přesilovku při vyloučení Slížka, ale vzápětí měli možnost další početní výhody.

To když zbytečně fauloval Lukačovč. Hradci Králové stačilo pouhých 7 vteřin aby Petr Domin skóre srovnal – 1:1. Ve druhé třetině působili hosté lepším dojmem. Měli lepší pohyb a jen díky Štelmachovi v brance Medvědů se skóre nepohnulo.

Až ve 26. minutě si na nahrávku Suchého najel před branku Patrik Fořt a zvýšil na 1:2. V polovině zápasu mohlo být pro Medvědy ještě hůř kdyby Dominovu tutovku nezastavil skvělý Štelmachův semafor. Domácí měli největší šanci minutu a půl před druhou přestávkou. To se řítil sám na Koutského Jankových, ale hostující gólman zmařil možnost berounského hráče výborným vyjetím a vystrčením hole.

V závěrečné třetině existovalo na ledě pouze jedno mužstvo. Bývalý hráč Medvědů Jaroslav Roubík dokázal po nezištných nahrávkách třikrát překonat zblízka Štelmacha. Vysokou porážku domácích pouze zmírnil v poslední minutě Appel.