so 5.2.2005 | Daniel Višňák

Hradec veze z Havířova pouze bod za prohru v prodloužení

Energetici v Havířově poprvé představili dalšího nového hráče a to Richarda Diviše z Kladna, který se zařadil do druhé formace po bok Tomáše Martince a Mariána Kacíře, kde zastoupil Romana Vondráčka, jenž pomáhal Plzni v důležitém juniorském utkání s Pardubicemi. Diviš se uvedl více než dobře, na ledě doslova létal a svůj výkon okořenil i vyrovnávací brankou na 1:1. Panteři ale poté zásluhou Josefa Fojtíka ještě do konce druhé třetiny vedli 2:1. V závěrečné třetině sice vyrovnal hradecký kapitán Stanislav Mečiar na 2:2 , ale v prodloužení rozhodl o výhře Panterů perfektním zakončením sóla Ondřej Syřínek. Energetici tak jedou z Moravy pouze s bodem, za prohru 2:3 v prodloužení.

Prvních dvacet minut zápasu nepřineslo nikterak pohledný hokej, často byly k vidění nepřesné přihrávky, které nenacházely toho pravého adresáta, oba brankáři tak řešili pomálu šancí. První vážnější situaci musel řešit hradecký brankář Hylák v 9. minutě, kdy měl nejprve štěstí při zakončení Jiřího Žůrka, hned záhy vychytal osamoceného Petra Rozuma. Panteři se branky dočkali až ve 13. minutě, kdy propálil vše, co stálo v cestě, Jiří Žůrek a Havířov vedl 1:0. Hradec mohl vyrovnat z následných dvou akcí, ale příležitost druhé formace skončila na betonech Michala Maříka, dorážka Patrika Becka do prázdné branky se mezi tři havířovské tyče bohužel pro Východočechy nevešla.

Prostřední část hry se nesla v duchu velikých šancí. Nejprve nepřekonal Maříka po přihrávce Ondřeje Potůčka Daniel Volráb, z další příležitosti už ale hradečtí trestali. Michal Mařík zlikvidoval nejprve parádně v leže střelu Energetiků, puk se ale poté dostal na modrou k Petru Suchému a jeho nepříliš tvrdou střelu krásně tečoval za Maříkova záda Richard Diviš. Poté nastala estráda neproměněných šancí z obou stran, oba týmy měly po dvou příležitostech, z té třetí už se ale havířovští prosadili, když prostřelil Hyláka Josef Fojtík a Panteři podruhé v zápase vedli. Nic na jejich vedení nezměnila ani střela Ondřeje Potůčka po krásném pasu Daniela Volrába v závěru třetiny, a tak i po čtyřiceti minutách havířovští drželi vedení.

Závěrečné dějství neubralo na napínavosti, k vidění byla stejně jako v té předešlé části celá řada šancí. Když neproměnil gólovku před Hylákem ani Sikora, udeřil Hradec hned z protiútoku, nechytatelná bomba kapitána Stanislava Mečiara se zastavila až na síti havířovské branky. V závěru třetí třetiny mohl rozhodnout o výhře Panterů Petr Dvořák, ale nastřelil pouze Hylákovu tyč. Zápas tak dospěl do prodloužení, v němž rozhodl o výhře Havířova ze sóla Ondřej Syřínek.