pá 26.8.2011 | Lenka Jonešová, Martin Voltr

Hradec vstoupil do turnaje remízou se Šumperkem

První utkání trutnovského BAK Cupu sehráli hradečtí hokejisté proti Šumperku. Hradec otevřel skóre ve 27. minutě zásluhou přesilovkové trefy Martina Vágnera a do třetí třetiny tak držel nadějný stav. Přesně dvacet minut po Vágnerově úderu však přišlo vyrovnání Draků taktéž z přesilové hry. No a protože se pořadatelé nerozhodli pro prodloužení ani samostatné nájezdy, utkání skončilo remízou 1:1.

Úvodní třetina branku nepřinesla

První šance utkání měl na své hokejce Jan Berger, nejprve jeho střela mířila těsně vedle tyčky Štůralovy klece a následně mu nedovolili zakončit soupeři. Na druhé straně prověřil Čecha Adam Červenka, ale skulinku mezi jeho betony taktéž nenašel. Ve dvanácté minutě jeli Hradečtí trestné střílení, kterého se ujal Tvrdík, ale šumperský gólman si jeho nájezd bezpečně pohlídal a Tvrdíkovu střelu ukryl ve své výstroji. Hradečtí měli kotouč ve své moci, ale žádnou větší šanci si vypracovat nedokázali, a tak po první třetině bylo skóre nerozhodné 0:0.

Druhá třetina ve znamení promarněných šancí

Druhá třetina už rozhodně byla pro oko diváka zajímavější. Po faulu, kterého se dopustil Vrdlovec, se šumperským nepodařilo vyhodit puk z pásma, na modré čáře ho zachytil Martin Vágner a vyslal střelu přesně mezi betony Tomáše Štůraly. Vzápětí však mohl vyrovnat Lukáš Vrána, který v rozhodující chvíli ale kotouč promáchl. Při další akci trefil Haas tyčku Čechovy brány. V osmatřicáté minutě byl před Štůralou Zdeněk Kubica, na kterého zívala prázdná brána, hradecký útočník však trestuhodně minul.

Třetí třetina vítěze utkání neurčila

Poklidnou pasáž třetí třetiny, ve které neměli gólmani moc práce, narušilo až hákování Karlíčka. Šumperští totiž v přesilové hře rozhodili hradeckou obranu natolik, aby Holík ideálně našel Jana Matějku, který propasíroval kotouč až za Čechova záda a srovnali skóre utkání. Hráče Šumperku branka viditelně nabudila, a tak Hradeckým příliš útočných akcí nedovolovali. Závěr utkání byl spíše ve znamení ofsajdů a zakázaného uvolnění a paradoxně nevypadal jako bitva o vítězství za tři body. Utkání tedy skončilo smírně 1:1.

Radek Kučera (Salith Šumperk):
Ze začátku jsme byli sevření, ale ve druhé třetině jsme to začali trochu otáčet. Ke konci zápasu jsme byli aktivnější než Hradec a měli jsme víc ze hry. Náš brankář dnes zachytal výborně, Hradec přes něj pomalu nemohl dát gól. Nám to tam bohužel taky nepadalo, ale až to budeme víc potřebovat, určitě nám to padat začne.

Jiří Mička (HC VCES Hradec Králové):
Začali jsme velice dobře. V první třetině jsme byli suverénně lepší, ale protože jsme momentálně v koncovce nemohoucní, neproměnili jsme minimálně pět stoprocentních šancí. Ve druhé třetině se nám podařilo utéct na 1:0 a mohli jsme přidat i další góly. Potom už na nás byla znát únava ze včerejšího zápasu, Šumperk vyrovnal a další šance pochytal Kuba Čech. Pak už jsme neměli síly zápas zvrátit, ale alespoň jsme uhráli remízu a i to je pro nás posun.