st 12.12.2007 | Roman Zajíček, Daniel Višňák

Hradec vyhrál v Brně 5:3

Hradečtí dokázali parádním způsobem zaskočit brněnskou Kometu i v domácí prostředí a po výborně sehrané taktické bitvě si zcela po zásluze odváží z Ronda všechny body. Hosté v utkání dvakrát vedli o dvě branky, ale Kometa stačila tento náskok hostů ještě do poloviny zápasu vymazat. Za stavu 3:3 se rojily šance na obou stranách, činili se zejména oba brankáři, domácí Kubeš dokonce zlikvidoval i trestné střílení Petru Haluzovi. Když už to vypadalo, že se půjde do šaten za nerozhodného stavu, dorazil Petr Domin puk do brněnské branky a Hradec znovu vedl. V závěrečné třetině si hosté svůj náskok pohlídali, pojistku přidal ještě druhým gólem v utkání Jan Šeda. V zaplněné hale Rondo byl v posledních minutách utkání slyšet už pouze zhruba stopadesátihlavý hradecký kotel, který společně s hráči mohl slavit cenné vítězství z ledu moravského lídra.

Pohledný zápas začali lépe hosté a několik šancí si vytvořil především Fořt, jenže Kubeš, který opět nahradil jedničku Hronka byl proti. Nováček v brněnském dresu Pavel Zubíček byl přivítán vřele domácím publikem, leč hořkou pilulku si musel okusit hned v šesté minutě, kdy byl poslán na lavici trestů. A aby toho nebylo málo, Hradec svou přesilovku využil. Velký závar před Kubešovou brankou vyřešil doklepnutím puku do prázdné klece Jan Šeda. Brňané ihned projevili snahu vyrovnat, bohužel pro domácí, aktivní Barus nepropálil výtečného Koutského. Hradec hrál v tu chvíli v dobré formě a svou pohodu a klid ukázal Jaroslav Roubík, který milimetrovou střelou vyprášil všechny pavouky v síti Kubeše - 0:2. To už byl poměrně šok pro domácí publikum, v němž se ve středu tísnilo více jak pět a půl tisíce diváků. Brňané tlačili, snažili se o kombinační hokej, ale často naráželi na pevnou hradeckou obranu a také na často nebezpečné výpady hráčů HC VCES. Často byl v akci Petr Haluza, Kubeš s námahou a se štěstím jeho pokusy likvidoval. Snížení přišlo až v šestnácté minutě. To seděl na trestné bek Hradce Králové - Protivný. Využití přišlo takřka za půl minuty, když obránce Jiří David vypálil od modré čáry, jeho pokus byl tečován Miroslavem Barusem a puk zapadl za záda bezmocného Koutského - 1:2. Poté bylo k vidění několik šancí na obou stranách, další branka již nepadla. I když v závěru k ní měl blíže opět Hradec, který dokonce nevyužil ani půlminutovou dvojnásobnou přesilovku. Neujala se ani střela Baruse v oslabení, brněnský matador ukázal srdce bojovníka, vyhodil v tísni kotouč, dojel jej a poté dokonce nebezpečně vystřelil, ovšem nedal a třetina skončila 1:2.

Druhá část začala opět šokem pro brněnské diváky. Slibné nástup Komety utnulo vyloučení Dlouhého, které potrestal rychlým brejkem a střelou švihem Petr Haluza - 1:3. Brněnský tým nesložil zbraně a snažil se urychleně snížit. Povedlo se to také v početní výhodě. Kapitán Vostřák předložil exkluzivní nahrávku před branku, kde byl najetý Radek Dlouhý a ten dotlačil puk i zároveň sám sebe do brány - 2:3. To nebylo z daleka vše. Nejprve v tutovce nedokázal usměrnit skákající puk do klece Luboš Rob, ale Brno se ve své velké snaze radovalo hned vzápětí. Nejprve ubránilo přesilovku Dlouhého a jen co naskočil útočník první lajny z trestné lavice, řítila se na Koutského hned čtveřice Brňanů. Vyrovnání nakonec zařídil Ivan Padělek, jenž dostal z pravé strany přihrávku na zlatém podnose od Petra Lipiny. Polovina zápasu a 3:3. Hurá hokej pokračoval i nadále. Nejdříve jel sám na Kubeše Roubík, těsně minul, ovšem brněnský gólman musel čelit i dalšímu samostatnému nájezdu a né ledajakému - penaltě! K té se postavil Petr Haluza, domácí kotel mu dokonce předhodil do jízdy konfety, i přes tuto obtíž blafákem Haluza nezakončil přesně. Navíc ještě reklamoval opakování svého nájezdu, u hlavního Blechy nepochodil, tedy stále nerozhodně. Hosté postupně solidně rozchytali Kubeše a ten se měl neustále co ohánět. Nicméně musel necelou minutu před koncem opět lovit puk ze své brány. Odraženou střelu Pazdery vyrazil domácí brankář jen před sebe, tam byl včas Petr Domin a zasunul pod lapačku do domácí branky - 3:4. Východočeši se dostali zpět do vedení a třetí třetinu začínali jednobrankovým náskokem.

Třetí pasáž hry se nesla v podstatě jen v režii Hradce Králové. Domácí se často dopouštěli vyloučení, a to byla voda na mlýn pro Hradecké. Ti se dokonce po páté a naposledy radovali v 46. minutě, kdy padla další branka. Kubeše překonal podruhé v utkání Jan Šeda - 3:5. Brňané se snažili dostat zpět do hry, ale nedařilo se a více jak před Koutským byli domácí na trestné lavici. Třikrát si poseděl Mikel a Dlouhý, ten dokonce dvakrát za zdržování hry. Nic na plat, hosté si po právu odvezli z Brna tři body a i jejich početná skupinka mohla odjíždět spokojena. Brněnské publikum naopak muselo letos podruhé v základní hrací době sledovat prohru svých borců.