st 5.12.2007 | Daniel Višňák

Hradec vymazal dvoubrankové manko a veze domů cenný bod

Po dvou třetinách prohrávali hradečtí hokejisté v Jihlavě 2:0, Dukla měla nakročeno k tříbodové výhře. V závěrečném dějství se ale Východočeši z kýženého náporu dočkali snížení. Jaroslav Roubík proměnil v 52. minutě nařízené trestné střílení po faulu na Haluzu. Utkání, ve kterém kralovali zejména oba brankáři, spělo do dramatického závěru. Nejprve vytáhl famózní zásah hradecký Koutský proti gólovce Rytnauera, na druhé straně se mezitím hosté snažili o vyrovnání v šesti. To se jim nakonec podařilo, když v čase 59:50 překonal Řehoře přesnou tečí Jiří Kadlec. V prodloužení se štěstěna přiklonila na stranu Dukly, když Petr Štrach svým druhým gólem v zápase rozhodl o zisku dvou bodů pro Jihlavu.

Hned z kraje první třetiny měli hradečtí výhodu přesilové hry, jenže během dvou minut v převaze jednoho muže v poli nevymysleli žádnou nebezpečnou akci, která by mohla domácího brankáře Řehoře ohrozit. O poznání lépe si vedli při stejné možnosti na druhé straně hřiště v 6. minutě jihlavští, ale Koutský společně se svými kolegy z obrany přesilovkový nápor ustál. Naopak to byli hosté, kdo mohl ve vlastním oslabení udeřit, špatnou Říhovu přihrávku ale osamocený Fořt ve vedoucí branku nepřetavil. Další velikou šanci měli Východočeši ve 14. minutě, rychlé přečíslení do pásma Jihlavy zakončoval Pavel Suchý, jenže Řehoř fantastickým zákrokem puk do své branky nepustil. Hodně podobnou akci předvedli hned z protiútoku domácí a byli úspěšní. Přesný Krupkův pas proměnil Petr Štrach 1:0. Jihlavu vedení nabudilo a Koutský byl rázem v jednom ohni střel. Do navršení dvacáté minuty ale náporu domácích dokázal úspěšně vzdorovat.

Domácí nastoupili i do druhé části hry se vší vervou a výsledkem toho byla druhá branka. Koutský nejprve parádním zákrokem vychytal Hradeckého, jenže duchapřítomný Krupka nahodil puk do chumlu hráčů v brankovišti a od hostujících obránců se touš odrazil do jejich branky. Východočeský trenér reagoval na vývoj utkání oddechovým časem, ale i po krátké poradě byla Dukla v náporu. Koutský nadále musel čarovat, aby držel hostům naděje na možný obrat. Velikou šanci ke snížení měli Východočeši v době, kdy naskakoval na led vyloučený Pazdera, hostujícího obránce ze sóla vychytal pro změnu na druhé straně Řehoř, jenž byl ve středu největší překážkou pro střelce z řad HC VCES. Právě jihlavský brankář byl ústřední postavou závěru prostředního dějství, kdy hradečtí stupňovali svůj nápor, ale Řehoř měl svůj den.

Famózními zákroky držel hodně vysoko naděje Jihlavy na plný bodový zisk brankář Řehoř i ve třetí třetině, kdy hradečtí stále více zvyšovali své úsilí o vstřelení kontaktní branky. Snížení se Východočeši dočkali v 52. minutě, kdy kapitán Hradce Jaroslav Roubík proměnil nařízené trestné střílení po faulu na unikajícího Haluzu. Po snížení pokračovali hradečtí v náporu a Řehoř byl v neustále permanenci. Necelé tři minuty před navršením 60. minuty měl rozhodnutí na holi Rytnauer, ale toho ve vyložené šanci vychytal skluzem výtečný Koutský. Na poslední minutu základní hrací doby poslal hradecký trenér Pazourek na led šestici hráčů do pole, hosté se tak pokusili o vyrovnání v power-play. Kýžené druhé branky se nakonec dočkali, na modré zachytil puk Pavel Táborský, střílenou přihrávkou našel v předbrankovém prostoru Jiřího Kadlece a ten svou tečí zajistil prodloužení – 2:2.

V nastavených pěti minutách to pro změnu hodně vřelo před Koutským, domácí hráli totiž přesilovou hru 4 na 3. Jenže hradecký gólman i přes vyčerpání svých spoluhráčů, kteří museli zůstat na ledě téměř celé dvě minuty, držel nerozhodný výsledek. Definitivní rozuzlení přinesla až 64. minuta a rychlá akce na jeden dotek. Na jejím konci byl podobně jako u vedoucí branky Dukly kapitán Štrach, který rozradostnil domácí fanoušky svou vítěznou trefou – 3:2.