Zápasy
pá 15.2.2008 | Daniel Višňák, Lukáš Souček

Hradec vyrovnal stav série na 1:1

Hradečtí hokejisté měli do druhého utkání s Třebíčí parádní nástup. Hned po minutě hry už vedli 2:0, brankáře Luňáka překonal nejprve Jaroslav Roubík a poté i Jan Hruška. Drtivý nápor umocnily i další dva góly hradeckých v prvních dvaceti minutách. Když prostřelil Nedvídka hned z kraje druhého dějství Milan Karlíček, bylo o vyrovnání série prakticky rozhodnuto. Hráči HC VCES proměnili zbylý čas zápasu ve svou exhibici, když postupně překonali třebíčského brankáře ještě pětkrát a celkově tak zvítězili 10:0. Vysoké vítězství znamená však pouze vyrovnání stavu série, která se v pondělí stěhuje za stavu 1:1 na horký třebíčský led.

Lepší vstup do druhého zápasu série si Hradečtí hokejisté přát nemohli. Již po dvaceti sekundách hry zaskočil Filipa Luňáka kapitán domácího celku tečí Jaroslav Roubík. To ovšem nebylo v úvodu všechno. V čase 1:02 vypálil Milan Karlíček od modré čáry a do jeho střely tentokrát vložil hůl Jan Hruška a bylo to 2:0. Hruškova teč prošla Luňákovi mezi jeho chrániči a třebíčská jednička přenechala místo Michalu Nedvídkovi. Následovala čtyřminutová přesilovka pro hosty. Patrik Fořt zahrál vysokou holí a protože se na ledě objevila i krev, musel si hradecký útočník odsedět čtyři minuty. Avšak Třebíč se k ničemu nedostala. Za celou dobu pouze dvakrát vzkoušela pozornost brankáře Koutského z uctivé vzdálenosti. Úřadovalo se tak znovu na druhé straně. Jaroslav Roubík vyhrál čisté vhazování na Zdeňka Toužimského, který tvrdou střelou od modré čáry zvýšil na 3:0. O tři minuty později Hradečtí slavili znovu. Bylo to ve chvíli, kdy střelu Petra Sakrajdy dorazil za Nedvídkova záda Jan Šeda.

Perfektní výkon z první třetiny si Hradec přenesl i do té druhé. Již ve 22. minutě se na modré čáře neunáhlil Milan Karlíček. Počkal si, prohodil si protihráče a chladnokrevně zakončil pod horní tyč. Vzápětí měl Patrik Fořt velkou příležitost, kterou však neproměnil. Ve 28. minutě už domácí vedli o šest branek. V přesilovce 5 na 3 tečoval švihovku Martina Táborského Petr Sakrajda. O chvíli později mohli hradecké vedení navýšit Petr Haluza nebo Jaroslav Roubík. Ani jeden ze jmenovaných střelců už ale do konce třetiny síť za Michalem Nedvídkem nerozvlnil. V závěru druhé dvacetiminutovky se hra trošku přiostřila. Aleš Kreuzer dostal podruhé v zápase hokejkou do obličeje, tentokrát však nebyl nikdo z hradeckých potrestán. Marcel Hrbáček tak dlouho diskutoval s rozhodčím, až dostal trest do konce zápasu za nesportovní chování. Třebíčští pak působili podrážděným dojmem a zbytek druhé třetiny odehráli povětšinou v oslabení.

Ve třetí třetině Hradec Králové dokonal své dílo. Třebíč už šetřila síly do dalšího utkání. Hned po 24 vteřinách hry zvýšil na 7:0 Patrik Fořt, Hradecký útočník neměl se zakončením problém, střílel do úplně odkryté brány po přesné přihrávce Jiřího Kadlece. Následovalo vyloučení Tomáše Kalába, který musel za svůj faul na Hrušku odejít předčasně do sprch. V pětiminutové přesilovce přidal Hradec dva gól. Podruhé v zápase se trefil Patrik Fořt, když znovu střílel prakticky do prázdné brány. O dvě minuty později se na listinu střelců zapsal Martin Koudelka. Hradecké publikum si ve vynikajícím zápase přálo už jen desátý gól. Už to vypadalo, že magické číslo na světelné tabuli k vidění nebude. V čase 59:37 se ale nejlépe ve skrumáži před Nedvídkem zorientoval Petr Haluza a udělal definitivní tečku za druhým zápasem.

Celá série hraná na tři vítězné utkání se tak nyní stěhuje na Vysočinu, kde se odehrají v pondělí a v úterý další dva zápasy. FanClub HCHK 2007 pořádá na obě střetnutí zájezd, o kterém získáte více informací zde.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Burian 0 0 0 0 0
Patrik Fořt 2 1 3 0 0
Petr Haluza 1 1 2 0 0
Jan Hruška 1 2 3 0 0
Jiří Kadlec 0 2 2 0 0
Milan Karlíček 1 1 2 0 0
Jan Kočan 0 0 0 0 0
Martin Koudelka 1 2 3 0 0
Václav Lesák 0 0 0 0 0
Michal Pavlů 0 0 0 0 0
Aleš Pazdera 0 0 0 0 0
Tomáš Prostředník 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 1 2 3 0 0
Petr Sakrajda 1 1 2 0 0
Pavel Suchý 0 1 1 0 0
Jan Šeda 1 1 2 0 0
Jan Šejnoha 0 0 0 0 0
Martin Táborský 0 2 2 0 0
Zdeněk Toužimský 1 2 3 0 0
Daniel Volráb 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vladislav Koutský 60 32 0 32 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Mička (asistent trenéra Hradce):
Šance jsme měli jako včera, akorát s tím rozdílem, že dnes se nám podařily proměnit. Hodně nám pomohla branka z prvního střídání, která nás uklidnila. Po první třetině jsme vedli 4:0, hráče jsme ale nabádali k tomu, aby si dávali pozor na obranu, zranění a vyvarovali jsme se zbytečných vyloučení. To se nám snad podařilo. Vysoké vítězství je dobré, ale znamená pouze vyrovnání série, která bude moc náročná a dlouhá. V play-off je většinou lepší pro mančaft, který prohrál, dostat hodně gólů, než prohrát o jednu branku jako my včera. Pro Třebíč nebude znamenat nic to, jestli tady dnes prohráli 2:0 nebo 10:0, mají natolik dobrý mančaft na to, aby se z toho otřepali. Hodně napoví první pondělní zápas. My jsme odhodláni a připraveni ho vyhrát, uděláme pro to maximum.

Kamil Pokorný (hlavní trenér Třebíče):
Chtěli jsme udržet nějakou dobu bezbrankový nebo vyrovnaný stav, aby se domácí dostali pod psychický tlak. Bohužel hned ve 4. minutě jsme prohrávali 3:0, což jasně Hradci nahrálo do not. Pak už domácí zápas proměnili v exhibici. My jsme šetřili síly, nechali hrát všechny hráče, nekombinovali jsme sestavu ani na přesilovky, tak na oslabení. Je to play-off, je to jedno vítězství Hradce. V sérii, jestli prohrajete 2:1 nebo 10:0, tak stav série je 1:1. My si z Hradce vezeme jednu výhru po těchto dvou zápasech a musíme tak, jak jsme chtěli zapomenout na první vyhrané utkání, tak stejně tak vymazat z hlavy i tuto vysokou porážku, abychom do pondělního utkání šli s čistou hlavou. Musíme se poučit z chyb, zlepšit pohyb a věřím, že nám hlavně pomohou diváci. Hradec hraje výborně doma, podobně ale i venku. Nečeká nás nic jednoduchého, ale když za to doma vezmeme trošku jiným způsobem, využijeme domácího prostředí, tak můžeme sérii zvládnout.

Fotogalerie