ne 17.10.2004 | Lukáš Souček

Hradečtí dorostenci rozdrtili Popovice 8:1

Energetici se v neděli představili na domácím ledě, kde hostili tým HC Slavoj Velké Popovice. Východočeši odehráli zápas s velkou chutí a od začátku zápasu si vytvářeli šance a sehráli mnoho krásných kombinací. Hosté se tak díky vysoké prohře budou stále pohybovat na samém dně tabulky narozdíl od domácích, kteří svůj cíl splnili a výhrou se v tabulce posunuli do první poloviny. V zápase se blýskl Jaromír Marek (na snímku), jenž vstřelil hattrick a pomohl tak týmu výraznou měrou k vítězství

Začátek utkání domácím náramně vyšel. Ihned po vhození úvodní buly se dostal ke kotouči Petr Burdych a naservíroval puk Tomáši Kubištovi, který ve 22. vteřině zápasu vstřelil první gól. O šest minut později zakončil přesnou střelou Jiří Šimoníček a asistenci si opět připsal Burdych. V polovině první třetiny se trefil Jaromír Marek z přihrávky Jiřího Pišty a v 17. minutě si vstřelil svůj druhý gól Jiří Šimoníček, když si nádherně položil gólmana a blafákem do bekhendu zakončil. Hostům se podařilo několikrát dostat do přečíslení, ale vždy narazili na neprostupnou obranu nebo na vynikajícího gólmana Jana Balážika.

Druhou třetinu zvýšili domácí svůj náskok na 5:0 již ve 22. minutě. Jaromír Marek nahrál na modrou čáru Adamu Svobodovi a ten se nemýlil. Jaromír Marek se dvě minuty poté radoval, když mu Jiří Pišta a Jakub Kozák připravili gólovou pozici. Trenér Východočechů dal také příležitost náhradníkům a svou první šanci v zápase zužitkoval Martin Svoboda po přihrávce Ondřeje Fiedlera. Na 8:0 zvýšil svým třetím gólem Jaromír Marek (na snímku) a uzavřel tak svůj hattrick v utkání. Do konce třetiny už žádný gól nepadl, a tak Energetici odcházeli do šaten s náskokem osmi branek.

Ve třetí třetině dal domácí trenér přednost i druhému gólmanovi Petru Karlíkovi. Ten inkasoval ve 47. minutě, když ho překvapivou střelou prostřelil hostující Burger. Hráči z Popovic měli ještě ke konci zápasu výhodu dvou přesilových her, ale ani ty se jim proměnit nepodařilo. Hradečtí borci tak získali další důležité body a odlepili se od dna tabulky. Konečně to snad vypadá, že se blýská na lepší časy.