so 17.11.2007 | Daniel Višňák

Hradečtí hokejisté vezou z Prostějova tři body za výhru 4:2

Jako by to byla hradecká specialita. V Olomouci poslal Východočechy v poslední vteřině první třetiny Petr Domin do vedení, v sobotu na ledě Prostějova zase přesně vteřinu před úvodním odchodem do šaten vyrovnal na 1:1 Martin Táborský . Důležitá branka hosty nastartovala a ve druhé třetině dokázali odskočit svému soupeři na dvoubrankový rozdíl. Svou třetí branku zaznamenali dokonce v oslabení zásluhou Jiřího Hendricha. Hradecký obránce navíc ve třetí třetině sobotního utkání svým druhým gólem navýšil vedení hostů už na 1:4. Prostějov i přes závěrečný nápor stihl pouze kosmeticky upravit výsledek na 2:4. Hráči HC VCES tak za mohutné podpory svých fanoušků vybojovali na ledě prostějovské HŽP arény důležité tři body.

Hradečtí hokejisté vstoupili do utkání v Prostějově aktivně, v zádech navíc s podporou zhruba 50 svých fanoušků, kteří za Východočechy na Moravu dorazili a po celou dobu zápasu vytvářeli utkání parádní atmosféru. Po úvodním ostřelování Danečkovy branky se dostávali pozvolna ke slovu i domácí, těm k čemuž jim napomohly i dvě početní převahy. Krátce návratu Martina Táborského na led, jenž pykal jako druhý z hostujících hráčů za svůj prohřešek proti pravidlům, se Jestřábi už brankově prosadili. Tomáš Vrba našel mezi kruhy najetého Adama Miškovského a ten střelou těsně nad Koutského beton otevřel skóre sobotního utkání. Když už to vypadalo, že jednobrankovým náskokem prostějovských také první třetina skončí, najel si mezi kruhy Martin Táborský a v čase 19:59 tvrdou střelou zajistil vyrovnání.

Hned na začátku prostředního dějství měl velikou šanci prostějovský Piecha, ale Koutský jeho pokus parádně zlikvidoval. Tohoto momentu Jestřábi určitě litovali ve 28. minutě, kdy před Danečkem přesně tečoval puk Jaroslav Roubík, čímž Hradec do vedení. Prostějov po inkasovaném gólu zvýšil aktivitu a dostával hradecké pod tlak, výsledkem toto bylo několik faulů východočeských hráčů a tím pádem i přesilových her domácích. Ti měli asi největší šanci k vyrovnání ve 35. minutě, v době, kdy sehrávali dlouhou dvojnásobnou početní převahu. Jenže Piecha opět v brankové pozici selhal a Opatovského vychytal výborný Koutský. Jen, co skočil na led první vyloučený hostující hráč, našel Martin Koudelka najetého Jiřího Hendricha a ten poslal Hradec v oslabení do dvoubrankového vedení. Tento náskok si hosté i přes další oslabení v závěru druhé dvacetiminutovky dokázali udržet.

Ve třetí třetině dostali výhodu přesilové hry 5 na 3 i svěřenci trenéra Pazourka s Mičkou. V převaze dvou mužů v poli se sice neprosadili, ale v dohrávané klasické výhodě už slavili úspěch. Roman Vondráček našel ideálně Jiřího Hendricha, který svým druhým sobotním gólem zvýšil ve 48. minutě na 4:1 pro Hradec. V dramatickém závěru se podařilo ještě Jestřábům snížit zásluhou Martina Opatovského, ale vítězství si Východočeši vzít nenechali. Po velmi dobře takticky odehraném utkání si tak přivážejí z Prostějova tři body za výhru 4:2.