so 19.9.2009 | Ladislav Vácha, Lukáš Souček

Hradečtí letos vybojovali první bod, v Brodě prohráli na nájezdy

Hradečtí hokejisté měli v sobotu na programu utkání v Havlíčkově Brodě, odkud vezou první letošní bod. Hradec Králové sice v průběhu celého utkání ani jednou nešel do vedení, přesto měl blízko k vítězství. Ve třetím dějství dokonce prohrával už 4:2, ale díky rychlým brankám Jiřího Kadlece a Daniela Volrába se zápas protáhl o prodloužení a poté i o samostatné nájezdy. V nich jediná trefa z hole Floriana na vítězství nestačila. Havlíčkův Brod získal druhý bonusový bod v páté sérii.

Úvodní minuty zápasu patřili hostům z Hradce Králové, kteří hýřili aktivitou a brankář Slipčenko musel proti jejich nebezpečným šancím několikrát zasahovat. Už ve 2. minutě vystrašil Havlíčkobrodské útočník Moskal, který z dobré pozice mezi kruhy pálil nad.

Osmá minuta přinesla velkou šanci Vojtěcha Němce, který vystřelil po Svobodově přihrávce těsně nad Luňákovu bránu. Největší šanci Královéhradeckých měl na holi Budínský, který se ujel brodské obraně a v následném samostatném úniku jeho střelu k tyči zlikvidoval Slipčenko.

Aktivita Rebelů se poté začala přesouvat na hole domácích, kteří měli k dispozici přesilovku po vyloučení obránce Spudila. V ní mohl otevřít skóre zápasu před Luňákem osamocený Ondráček, ale jeho střela letěla nad. Hosté byli pod velkým tlakem Rebelů, ale nakonec se ubránili. V čase 17:53 zachytil rozehrávku hradeckých obránců Vojtěch Němec a nahrál TOMÁŠOVI SVOBODOVI, který se z kruhu trefil přesnou střelou ke vzdálenější tyči – 1:0.

Druhá třetina nabídla ještě o něco hezčí podívanou než ta předchozí. Ve 26. minutě se octil ve velké šanci Ondráček, který poměrně hladce prošel hradeckou obranou a při zakončení trefil jenom dobře postaveného Luňáka.

Srovnat stav utkání mohl zanedlouho po něm Kadlec, ale z nebezpečné pozice vypálil jen do připravené Slipčenkovy lapačky. Hradečtí si zahráli přesilovku, ale územní převahu nepřetavili ve vyrovnávací branku.

Poté byly k vidění doslova gólové hody. Ve 34. minutě po závaru před Slipčenkovou bránou zakončoval zblízka nepřesně Jan Hruška, ale jeho spoluhráč DANIEL VOLRÁB pohotově dorazil puk za ležícího brodského brankáře – 1:1.

Rebelům se podařilo bleskově odpovědět, za necelou minutu se mezi kruhy rychle zorientoval VOJTĚCH NĚMEC a vrátil svému týmu vedení – 2:1. Do dvoubrankového vedení poslal Havlíčkobrodské přesně za minutu MICHAL BOROVANSKÝ, který se trefil ke vzdálenější tyči po nahrávce Michaela Vyhlídala – 3:1.

To ještě nebylo co se gólů týče zdaleka vše, v čase 36:16 překonal brankáře Slipčenka povedenou dorážkou JAROMÍR FLORIÁN – 3:2. Tři vteřiny před koncem třetiny se zapsal do střelecké listiny MIROSLAV TŘETINA, který uklidil po nepřehledné situaci puk za Luňákova záda – 4:2.

V závěrečném dějství se brzy naskytla hostům možnost ke vstřelení branky, když Rebelové byli potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě a následně usedl na trestnou lavici i Knotek. Hradec Králové ale dvojnásobnou přesilovku nevyužil.

Hosté připravili studenou sprchu Rebelům v 50. minutě. Nejdříve po nádherné střele do horního rohu brány snížil JIŘÍ KADLEC – 4:3. Pár sekund poté dostal přihrávku mezi kruhy DANIEL VOLRÁB a střelou bez přípravy rozvlnil síťku za Slipčenkovými zády – 4:4.

Až do závěrečné sirény se hrál vyrovnaný hokej a šancí bylo velmi málo. Oba týmy se snažili neudělat chybu a utkání dospělo až do prodloužení. V něm nevyužili Rebelové přesilovku a o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich rozhodl VOJTĚCH NĚMEC, který proměnil naprosto stejným způsobem oba své pokusy a vybojoval pro svůj tým druhý bod.

Střetnutí bylo velmi napínavé, padaly krásné góly a ještě k tomu se hrálo za vynikají atmosféry, o kterou se starali fanoušci obou klubů. Co více si může hokejový fanoušek přát.