út 18.8.2009 | Lukáš Souček, Michal Luňák

Hradečtí potěšili své fanoušky, Spartě nasázeli šest branek!

Hradečtí hokejisté měli dnes na programu poslední kolo Tipsport Cupu, ve kterém doslova zaskočili extraligového soupeře Spartu Praha. Pražané už bodovat nepotřebovali, jelikož v poháru měli postup do dalšího kola jistý. V Hradci Králové se Sparťané trápili zejména v koncovce. Ve většině případů totiž narazili na dobře připraveného Filipa Luňáka. Ten sice lovil puk ze své sítě čtyřikrát, ale jeho spoluhráči dokázali nastřílet do sparťanské sítě hned šest gólů! Dvakrát se trefil Jaroslav Roubík a Patrik Moskal, po jedné brance přidali Jiří Kadlec a Jaromír Florian.

Hradečtí hokejisté nastoupili do utkání s velkou chutí a hned v páté minutě mohli jít do vedení. V gólové šanci se ocitl Jan Hruška, ale při zakončení těsně minul bránu Sparty. V minutě osmé se do brejku dostal Patrik Moskal a jelikož byl v rozhodující chvíli zahákován, bylo nařízeno trestné střílení. Sám faulovaný hráč se k němu postavil a střelou pod vyrážečku brankáře Novotného otevřel skóre zápasu. Ve čtvrtnácté minutě dostala Sparta výhodu první přesilové hry, jenže hned po dvaceti vteřinách o ni přišla zbytečným útočným faulem. Jenže právě ve vlastním oslabení si Pražané vypracovali zatím největší gólovou příležitost. Michal Broš drze vyjel až před Filipa Luňáka. K následné dorážce se dostal také Martin Ručinský, ale hradecký brankář v první dvacetiminutovce udržel čistý štít.

Ve druhé třetině šla Sparta do čtyřech a jakoby početní handicap hráčů na ledové ploše hostům více vyhovoval. David Výborný totiž využil zmatků v hradecké obraně, získal kotouč a přesným zásahem se zasloužil o vyrovnání. Následoval další faul hostů a hned vzápětí další gólová šance pro Spartu! Hradeckým borcům se přesilové hry moc nedařily, a tak mohl Petr Ton poslat svůj tým do vedení. Nestalo se tak a udeřil Hradec. Zřejmě nejhezčí hokejovou akci zápasu předvedla trojice útočníků Patrik Moskal - Jan Berger - Jaroslav Roubík. První jmenovaný zakončil málokdy vídanou souhru na jeden dotek střelou po ledě do prázdné brány. Brankové hody ve druhém dějství pokračovaly. Sparta v přesilové hře snížila díky trefě Davida Tůmy. Pak ale přišly dvě chyby v obraně hostů. Beci si totiž nedokázali pokrýt Jaroslava Roubíka, který nadvakrát dopravil kotouč do sparťanské sítě. A stejným způsobem dosáhl branky i Jiří Kadlec, který se rovněž radoval až po dorážce.

Do třetí třetiny vstoupili Sparťané o poznání lépe než do dvou předchozích. Na gólový obrat to ovšem nestačilo. Po bleskovém nástupu se do šancí dostali postupně Ručinský a Ton. Kontaktní branka nakonec přišla v čase 46:45, když Michal Brož umístil svoji švihovku přesně pod horní tyč. Následoval velký tlak Sparty. Hosté se nutili do vyrovnání, ale Filip Luňák v hradecké bráně čaroval. Navíc v 56. minutě přidal pátou branku Východočechů Jaroslav Roubík. Za pouhých 81 vteřin překonal brankáře Novotného i Jaromír Florian a bylo rozhodnuto. Tři minuty do konce a Hradec vedl 6:3. V 59. minutě přišla definitivní tečka za atraktivním utkáním. Tvrdou střelu Vykoukala od modré čáry tečoval David Výborný. Kotouč se od hradeckého brankáře odrazil přímo na hůl Davida Tůmy, který svým druhým gólem v zápase uzavřel na konečných 6:4.