čt 2.8.2007 | Lukáš Souček, Kateřina Mádlová

Hradečtí remizovali na ledě Ústí 2:2

Ke druhému přípravnému utkání zajížděli hradečtí hokejisté ve čtvrtek do Ústí. Skóre zápasu otevřel na začátku druhé třetině Jan Šeda. Domácí tým poté dvěma brankami zápas otočili ve svůj prospěch. Poslední slovo ale měl ve 31. minutě Petr Sakrajda, když přesnou střelou srovnal na 2:2. Nerozhodný stav vydržel až do konce utkání. Vyrovnaný průběh celého zápasu dosvědčuje i stav třetin, které ve všech případech skončily remízou. O výsledku tak rozhodla druhá třetina.

První příležitosti měli na svých holích Hradečtí, v přesilové hře střílel Burián, následující závar v brankovišti Přikryl ukončil zalehnutím kotouče. Podobnou situaci zanedlouho řešil i Koutský po střelách Jiřího Kudrny a Kloboučka. Hra se i nadále drobila zásluhou početních výhod. Pojkarova střela zasáhla jen hradeckého gólmana, s Klementovým pokusem si zase poradila Přikrylova lapačka. Při vlastním oslabení se dostal Roman Vondráček do úniku, ale jeho pokus byl marný stejně jako na druhé straně snaha Kudrny, Haška nebo Klimta. V první třetině tedy gól nepadl.

Druhé dějství bylo na branky o poznání pestřejší. Hned v jejím úvodu zužitkovali Hradečtí přesilovou hru, mezi Přikrylovy betony se trefil Jan Šeda, asistenci si připsal Vondráček. Takřka vzápětí mohl zvýšit Sakrajda, ale ústecký brankář byl proti. Únikem dva proti jednomu se blýskli Klimt s Martincem, ale druhý jmenovaný neprotlačil finální přihrávku přes obránce. Při jednom střídání se třikrát pokusil skórovat hradecký Zdeněk Toužimský, ale stav se neměnil. Ve 27. minutě se ale nadechlo k útoku ústecké mládí, Bacovský předvedl přesnou střelu zápěstím, s níž si Koutský neporadil. Neuběhly ani dvě minuty a Lvi se ujali vedení, stalo se tak zásluhou Petra Míky, který se ocitl sám před brankou a bekhendem překonal hradeckého gólmana. Ani to ale ještě nebyl konečný brankový účet třetiny. Poslední slovo patřilo Hradci, když Petr Sakrajda obdržel přihrávku na hranici kruhů a pohotovou střelou dostal puk do ústecké branky. Oba týmy daly následně od poloviny zápasu šanci druhým gólmanům.

Na začátku třetí třetiny Hradečtí opět dohrávali přesilovku, při té zahrozil Vondráčkův útok. Toužimského střela skončila ve Volkeho lapačce. Táborského nahození na teč skončilo mimo. Ale ani Lvi nezůstali pasivní, osvědčená kombinace Martinec - Klimt tentokrát nenesla ovoce, druhý jmenovaný se pokusil ještě předat Šafferovi. Sympatická střela Hořavy rovněž nenašla svůj cíl. Na druhé straně chtěl rozhodnout Šeda, ale střelu z úhlu Volke pokryl. Poslední dějství nepřineslo žádnou změnu a soupeři se tak rozešli za smírného stavu 2:2.

Pavel Pazourek (HC VČE Hradec Králové): "Zápas splnil účel. Byly tam některé pěkné věci. Jak od nás, tak i od soupeře. Byly tam ale i chyby. My jsme z nich dostali branky. Přípravné zápasy takové jsou. Střídají se tam dobré věci s horšími."

Miroslav Mach (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Ten zápas jsme takový očekávali, protože Hradec má ten mančaft tři, čtyři roky pohromadě a je to špička 1. ligy. Se zápasem jsme poměrně spokojeni. Dnes se předvedla i lajna juniorů a jsme rádi, že se neztratili."