čt 12.2.2009 | Jakub Mezlík, Lukáš Souček

Hradečtí rozhodli druhý zápas ve Vrchlabí v poslední třetině

Hradečtí hokejisté se po včerejším prohraném utkání dnes opět vrátili na místo činu. A tentokrát jedou z Vrchlabí o hodně spokojenější. Ve druhém zápase čtvrtfinále se Hradci podařilo ukořist cenné vítězství na venkovním kluzišti. Skóre zápasu otevřel v 11. minutě Ladislav Jindřich, avšak domácí ještě v téže minutě vyrovnali. Druhá třetina skončila jako v prvním utkání bez branek, a tak o výsledku rozhodla poslední dvacetiminutovka. V té poslal Hradec do vedení Patrik Moskal a Patrik Fořt o chvíli později zvýšil dokonce už na 3:1 pro Hradec. Domácímu celku se povedlo snížit na rozdíl jediné branky, ale Patrik Moskal odmítl závěrečné drama a svou druhou brankou udělal definitivní tečku za čtvrtečním utkáním. Hradec ve Vrchlabí zvítězil v poměru 4:2.

Úvod čtvrtečního zápasu byl velice podobný předchozímu duelu. Hradečtí se ujali v polovině první třetiny vedení, domácí ale rychle odpověděli. Tentokrát se o vedoucí trefu Východočechů postaral mladý forvard Ladislav Jindřich, který v úvodu 11. minuty přesně zamířil do mezery mezi betonem a vyrážečkou a poslal puk do sítě.

Ještě v téže minutě však přišla rychlá odpověď týmu z Podkrkonoší. Vyloučení Filipa potrestal Pavel Kříž. Ten si najel od mantinelu směrem ke středu hřiště a trefil se ke vzdálenější tyči Koutského. Hradecký gólman měl hned za minutu a půl velké štěstí při střele Pajiče, který po přesné Kubešově kolmici jen těsně minul pravý horní roh hradecké branky.

Hokej postupně upadal na vrchlabském ledě do průměru, ani jedno z mužstev si nedokázalo vytvořit vážnější šanci. A tak se rozhodovalo až v dramatickém finiši. Zatímco v prvním zápase se díky skvěle sehrané poslední třetině radovali Vrchlabští, tentokrát patřila třetí část hostům.

Od 11. minuty trvající gólový půst přerušil až ve 49. minutě hradecký Patrik Moskal. Elegantně si objel Štůralovu branku a poslal puk k tyči za dezorientovaného domácího gólmana. Na začátku 54. minuty přidal třetí trefu hostí Patrik Fořt, který si nabruslil do prostoru mezi kruhy a tvrdou bombou bez přípravy snížil vrchlabské naděje na výhru.

Domácí naděje ovšem rychle přiživil Martin Krupka, jenž se trefil pouhých pětatřicet sekund po Fořtově zásahu. Krupka si najel před Koutského a bekhendem po ledě poslal puk za jeho záda. Klíčový moment celého utkání přišel tři minuty před koncem. Nejprve totiž Gengel odmítl šanci na vyrovnání, když netrefil odkrytou branku, z rychlého brejku pak definitivně potvrdil hradecké vítězství svoji druhou trefou Patrik Moskal. Vrchlabí prohrálo 2:4 a série se za stavu 1:1 stěhuje na východ Čech.

Vladislav Koutský 60 39 2 37 94,87 0 0

Vladimír Jeřábek (HC Vrchlabí): Pro nás byla rozhodující druhá třetina, kde jsme byli jasně lepší, měli jsme spousty gólovek, ale nedokázali jsme je zužitkovat. Chyběl nám důraz při zakončení, to si proti týmu jako je Hradec nemůžeme dovolit. Mají hodně skvělých útočníku, kteří umějí dát gól z minima šancí, což nám také dnes předvedli a nedali nám ani šanci na vyrovnání. Nikdo z nás nečekal, že se série bude hrát na čtyři utkání, víme, kde jsme si to dnes prohráli. Pokračujeme ale dál, musíme se dát dohromady a trochu si odpočinout.

Pavel Pazourek (HC Hradec Králové): Základem úspěchu bylo, že jsme neinkasovali v oslabení, převážně na začátku druhé třetiny jsme byli často trestáni, ale podařilo se to vše ubránit. Což se nám v předchozím utkání nepovedlo a také se dařilo proměňovat šance. Každé vyhrané utkání je nyní důležité. Jsme rádi, že jsme dnes uspěli.

(Autor ohlasů: Michal Raim)