čt 9.9.2010 | Tomáš Nejedlo, Lukáš Souček

Hradečtí rozhodli poslední přípravný zápas v Benátkách v prodloužení

Hradečtí hokejisté mají za sebou poslední přípravný zápas před ostrým startem do prvoligové soutěže. Ve čtvrtek zajížděli k odvetě do Benátek nad Jizerou. V prvním duelu Východočeši podlehli svému soupeři na domácím ledě těsně 2:3. Ve druhém utkání se pro změnu z těsného vítězství radovali svěřenci trenéra Jiřího Mičky. Hradec šel v první třetině do vedení po brankách Jana Bergera a Lukáše Chmelíře. Domácí celek ovšem ve druhém dějství během pouhých devatenácti vteřin dokázal vyrovnat. Přesto šli hráči Hradce do kabin o něco spokojenější. V samotném závěru třetiny totiž Jiří Kadlec vrátil svému týmu vedení. Benátky si v poslední dvacetiminutovce vynutili prodloužení, ve kterém po šedesáti vteřinách hry rozhodl o vítězství hradeckých barev Miloslav Čermák brankou v přesilové hře.

Vstup do utkání se podařil hostům z Hradec Králové. Již po čtyřech minutách hry totiž slavili první branku. Na počátku akce byl drzý průnik, který měl na svědomí Zdeněk Kubica. Jeho pokus ještě Nedvídek stačil vyrazit. Před brankou ovšem hlídkoval volný Jan Berger, který jen šťouchl do puku a ten se sotva doplazil za brankovou čáru - 0:1. Hosté byli při chuti a po akci zkušených Kadlece s Roubíkem mohli Východočeši vést již o dvě branky. Druhý jmenovaný ale před poloodkrytou klecí kotouč minul. Podobně se nevedlo ani Miloslavu Čermáku, jehož střela po Čápově pasu taktéž mířila nad Nedvídkovu svatyni. Na konci 12. minuty v první přesilové hře se Hradec radoval. Od modré čáry napřáhl Lukáš Chmelíř a Nedvídek máchl do prázdna - 0:2.

Nástup do druhé periody měli naopak lepší domácí a Nevyhoštěného pokus po příhře Urbana vykopával na poslední chvíli hbitý Luňák. Pak ovšem stačilo pouhých devatenáct vteřin a vše bylo jinak. Nejprve se v čase 24:48 po chybě Seidla dostal do samostatného nájezdu Lukáš Vařecha a svůj únik zakončil perfektně provedeným blafákem mezi Luňákovy betony - 1:2. O již zmiňovaných devatenáct sekund později nabral rychlost Michal Nevyhoštěný, puk se mu sice postavil na hranu, ale benátecký forvard ho uklidil přesně nad Luňákovo rameno do horní poloviny branku - 2:2. Bylo vyrovnáno a začínalo se tak prakticky opět od začátku. Hradecká zkušenost ale vzala v důležitý moment na sebe tíhu okamžiku. Jiří Kadlec si na brankovišti mazácky počkal na přihrávku a uklidit ji do sítě už pro něj nebyl žádný problém - 2:3.

Vedení královéhradeckých hokejistů ovšem netrvalo příliš dlouho. Ve 44. minutě se chopil touše Tomáš Hudíček a svou střelou, hodnou hokejového oskara, vyhnal všechny pavouky v levé šibenici branky Filipa Luňáka - 3:3. Hradecký gólman v tu chvíli nebyl schopen jakéhokoliv zákroku. Benáteckým hodně zatrnulo v 54. minutě. To po buly pálil Jan Hruška, na ležícího Nedvídka si ale nepřišel. Zápas nakonec dospěl do remízového konce a následovat mělo pětiminutové prodloužení. To však trvalo jen minutu. Ve hře ve čtyřech totiž o výhře hostí šťastnou střelou rozhodl Miloslav Čermák - 3:4 pp.

Luděk Škaloud, asistent trenéra Benátek nad Jizerou
"Nepovedla se nám hrubě první třetina, protože nás soupeř zaskočil dlouhou rozehrávkou. Špatně jsme napadali a četli hru. Z toho vykrystalizovali branky soupeře. Do druhé třetiny jsme si řekli nějaké opatření, jak proti tomuto hrát. Poté se naše hra také zlepšila, přesto to stále nebylo podle našich představ. Rychlými brankami jsme srovnali, poté byla škoda, že jsme dostali třetí gól. Nakonec se nám v poslední třetině podařilo srovnat. Myslím si, že jsme v ní předvedli nejlepší výkon. Byla tam spousta šancí, které jsme neproměnili.V prodloužení špatně nahrál Petr Kica, Hradec šel dva na dva ani beci to nevyřešili úplně nejlépe. Pak si myslím, že i Michal Nedvídek tuto situaci mohl ustát. Byla to škoda, protože jsme tuto generálku chtěli vyhrát. Na druhou stranu jsme nepředvedli vůbec špatný výkon."

Jiří Slabý, asistent trenéra Hradce Králové
"Začátek zápasu byl dobrý, pak jsme ale udělali dvě chyby. Ze střídačky se mi zdálo, že utkání mělo šmrnc. S touto přípravou jsme spokojeni."