čt 3.8.2006 | Daniel Višňák

Hradečtí ztratili zápas s Berounem v poslední čtvrtině

Druhý přátelský zápas se měl hrát spíše na tři třetiny místo na čtyři čtvrtiny, museli si říkat po jejím konci hradečtí Energetici. V poslední části hry inkasovali Východočeši hned tři góly a ztratili tak dobře rozehrané utkání, v němž díky přesné trefě Jaroslava Roubíka vedli 1:0. Energetici byli povětšinu zápasu aktivnějším týmem, ale brankově se už prosadit nedokázali. Během zápasu zapojila trenérská dvojice Jeřábek – Mička do hry všech 27 hráčů, kteří jim byli k dispozici.

Zápas začal pro hradecké velmi dobře, už ve 2. minutě našel Ondřej Potůček přesně hůl Jaroslava Roubíka, který se v zakončení nemýlil – 1:0. Dlouho se poté činili oba brankáři, zejména hradecký Dušek, jenž čelil několika přesilovým hrám hostů. Když se neujala žádná ze šancí na obou stranách, zamíchali hradečtí trenéři v polovině zápasu sestavou a do hry poslali hráče, kteří se v předešlém průběhu na led nedostali a to včetně brankáře Hyláka. Ani nová krev v hradeckých řadách kýžený druhý gól nepřinesla, a tak následoval zákonitý trest. Jako z čistého nebe udeřil přesnou střelou pod horní Hylákovu tyč berounský Petr Šinágl – 1:1. Neuběhlo ani patnáct vteřin a aktivní hosté nastřelili Nedorostem tyč. Po nepřesné rozehrávce domácího brankáře o další chvíli později už ale Josef Toma nemohl minout prázdnou hradeckou branku – 1:2. Tečku za zápasem dal v 59. minutě přesnou střelou a svou druhou brankou v utkání Petr Šinágl.

Příští přátelské utkání sehrají hradečtí hokejisté příští úterý doma proti Pardubicím.

Vladimír Jeřábek (hlavní trenér HC VČE Hradec Králové):
Utkání pro nás splnilo účel tím, že jsme do jeho průběhu zapojili všechny hráče. Původní záměr s rozložením sil jsme museli trošku pozměnit díky průběhu utkání, protože bylo hodně vylučovaných. Je to pro nás jeden z přátelských zápasů.

Leo Gudas (asistent trenéra Berouna):
My jsme na ledě poměrně krátce, musím hráče pochválit za nasazení a bojovnost. Těžko dělat nějaké závěry po jednom nebo dvou utkáních, moudřejší budeme až jich odehrajeme ještě více, ale samozřejmě nás dnešní výhra těší.