so 13.9.2008 | Lukáš Souček

Hradečtí zvládli roli favorita a zvítězili 6:2

V první třetině se hrál slušný hokej se šancemi na obou stranách, ale branek se diváci dočkali až ve druhém dějství. Skóre otevřel v čase 23:27 Jakub Luštinec. Hosté sice vyrovnali, ale Hradec přidal další tři branky, takže vedl už 4:1. Ve druhé třetině padlo celkem šest branek. Ještě do přestávky totiž hosté snížili. To bylo ale z jejich strany vše. Po přestávce si připsal na své konto premiérový gól v hradeckém dresu Marek Zukal. Na konečných 6:2 uzavřel Jan Hruška, který byl v utkání nejproduktivnějším hradeckým hráčem s bilancí dvou gólů a dvou asistencí.

V první třetině se diváci branky nedočkali, ale o gólové šance nouze nebyla. Většinou se jednalo o přečíslení dva na jednoho. Vždy však ze všech soubojů vyšli vítězně gólmani. První vážnější šanci měl v desáté minutě Milan Gajda, když si sjel až před bránu. Kotouč dostal přesně na hokejku, vypálil z první, ale Koutský se stihl přemístit a střelu vykryl. Na hradecké straně si největší příležitost vypracoval Martin Koudelka. Ve vlastním oslabení se dostal do samostatného úniku, ale na Michala Nevyhoštěného nevyzrál. Góly nepadly ani v přesilových hrách, a tak se obě mužstva rozešla do šaten za stavu 0:0.

Druhá část hry už se promítla i na světelnou tabuli. V čase 23:27 poslal Martin Filip do samostatného úniku Jakuba Luštince, který přesnou střelou otevřel skóre zápasu. Radost Hradce ale neměla dlouhého trvání. Hned vzápětí v přesilové hře napřáhl na modré čáře Lukáš Vantuch a tvrdým projektylem srovnal na 1:1. Jenže o minutu později byli na koni znovu domácí. Daniel Volráb prostřelil Michala Nedvídka a Hradec opět vedl. V čase 27:18 vyústil hradecký tlak v další branku. Učebnicovou kombinaci na jeden dotek zakončil Martin Koudlka. Ve 32. minutě si Marek Zukal všiml nepokrytého Jan Hrušky a naservíroval mu přihrávku na čtvrtý hradecký gól. O dvě minuty později ještě vrátil Benátky do hry Daniel Špaček, když se díky svému důrazu prosadil před hradeckou bránou a snížil na 4:2.

Hned ze začátku třetího dějství se ve velké šanci ocitl Jiří Kadlec. Jeho střela hlasitě zazvonila na tyč Nedvídkovy brány, ale gólem neskončila. Hosté si vzápětí několikrát vytvořili slibný tlak, ale nakonec se kontaktního gólu nedočkali. Naopak, udeřilo na druhé straně. V přesilové hře napřáhl na modré čáře Marek Zukal a svým prvním gólem v hradeckém dresu zvýšil už na 5:2. Pátý gól definitivně poslal hostující tým do kolen. Nadšení fanoušci hnali svoje mužstvo dopředu a dočkali se ještě jednoho gólu. Střelu Jiřího Hendricha od modré čáry tečoval těsně před hostujícím gólmanem Jan Hruška a uzavřel tak skóre zápasu na konečných 6:2.

Pavel Pazourek - trenér HC VCES Hradec Králové:
Pavel Pazourek Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání. Benátky jsou sice papírovým nováčkem, ale jedná se o zkušený tým, dobře doplněný hráči Liberce a Boleslavi. První třetinu jsme nehráli dobře, ale od druhé třetiny to byl již dobrý výkon. Navíc se nám podařilo vstřelit šest branek a můžeme být spokojenější, než po prvním kole. Je to pro nás před sérií těžkých zápasů dobrý výsledek.

Petr Haken - trenér HC Benátky nad Jizerou:
Petr Haken Tak mě se ten zápas nehodnotí dobře, jelikož prohrát 6:2 není nic lichotivého. Pro náš tým to musí být ponaučení ten dnešní zápas. Dovedeme vyhrát těžký zápas s Chrudimí a pak na to tady nenavážeme. V první lize si je potřeba udržovat nějaké standartní výkony. První třetinu jsme odehráli ještě docela slušně a dostali jsme se i do nějakých šancí. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit první branku. Musím přiznat, že i v té první třetině byl Hradec lepší a hokejovější. Ve druhé třetině již tempo hry udával jen Hradec. My jsme často faulovali, čímž jsme dávali domácím dostatek možností ke skórování. Třetí třetina již z naší strany byla lepší, ale zkušený Hradec již zápas nepustil.