so 21.2.2009 | Lukáš Souček, Michal Luňák

Hrál se hokej a Hradec slaví postup do semifinále

Hradečtí hokejisté v sobotu ukončili na domácím ledě čtvrtfinálovou sérii s Vrchlabím. Po bezbrankové první třetině se domácím podařilo vstřelit dvě branky v té třetí. Nejprve Martin Koudelka využil dvojnásobnou přesilovou hru a o chvíli později propálil Šindeláře tvrdou ranou David Nedorost. Zřejmě rozhodující moment přišel ve 47. minutě, kdy se Tomáš Burian vydal na útočný výlet a nadvakrát propasíroval kotouč za brankovou čáru. Ve zbývajícím čase už se hostúm nepovedlo s výsledkem nic udělat a Hradec mohl začít slavit postup do semifinále. Na vítězství se velkým dílem podílel Vladislav Koutský, který v sobotním utkání udržel čisté konto a po zásluze tak byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Hned v první minutě zápasu se ve velké šanci ocital dvojice hradeckých útočníků Vorláb a Koudelka. Přečíslení zakončil prvně jmenovaný střelou, kterou Šindelář nadvakrát zlikvidoval. Gólem zaváněla šance Vrchlabí ve 13. minutě. Při přesilové hře našel Richard Rapáč před bránou úplně volného Petra Chaloupku. Ten však nedokázal přehodit Koutského vysunutý beton. Ve zbývajícím čase první třetiny byly k vidění ještě tři přesilové hry. Hosté hráli dvakrát ve čtyřech, ale dokázali se ubránit. A protože se to samé povedlo v oslabení i domácím, odcházelo se po dvaceti minutách do šaten za bezbrankového stavu.

Ve druhé třetině si obě mužstva hned ze ačátku zahrála po jedné přesilové hře. První branka však přišla až ve 29. minutě. Tomáš Rod dostal dvouminutový trest za hrubost a poslal tak svůj tým do třech. Velkou příležitost ke skórování domácím velmi rychle využili. Milan Karlíček přehrál kotouč na lépe postaveného Martina Koudelku, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Vrchlabští následně hráli v kratkém sledu za sebou dvě početní výhodu, ale opět nedokázali najít recept na strážce hradecké svatyně. Navíc ve vlastním oslabení získal kotouč Martin Filip, elegantně předložil Davidu Nedorostovi, který výstavní střelou zvýšil už na 2:0 pro Hradec. Pro hosty to byl velmi krutý gól do šatny, neboť ho inkasovali v poslední minutě druhého dějství a navíc při vlastní přesilové hře.

Hosté už ovšem v Hradci Králové jednou prohrávali o dvě branky a povedlo se jim zápas dotáhnout do prodloužení. O to samé se pokoušeli hned v úvodu závěrečné třetiny, ale Hradetčí tentokrát bránili pozorně. Ve 47. minutě přišel zřejmě rozhodující okamžik zápasu. Tomáš Burian se v útočné třetině dostal k odraženému kotouči a nadvakrát ho propasíroval za Šindelářova záda. Hosté měli vzápětí obrovskou šanci vrátit se do zápasu. Více než minutu a půl dlouho přesilovku pět na tři ovšem ve svoji první branku mepřetavili. S přibývajícím časem snaha hostujících hráčů stále upadala a Hradec si tak své vedení bez větších problémů uhlídal. Ve vypajté sérii tak nakonec zvítězil 4:2 na zápasy.