pá 26.8.2005 | Daniel Višňák

I když se Energetici trápili v koncovce, Olomouc porazili 3:0

Závěrečné domácí loučení hradeckých hokejistů v předsezónní přípravě dopadlo dobře, Energetici zvítězili v utkání bohatém na šance nad Olomoucí 3:0, když v každé třetině vstřelili po jedné brance, druhou nulu v přípravě si připsal na své konto také domácí brankář Tomáš Dušek. Hradečtí se dostali do vedení v polovině první dvacetiminutovky krásnou individuální akcí Ondřeje Potůčka na jejímž začátku byla chytrá přihrávka Martina Kašíka. Na 2:0 pak zvýšili Východočeši během své přesilové hry hned na začátku druhé třetiny, to protlačil puk za Tihlářova záda Lukáš Valko. Olomoucký brankář měl celý zápas plné ruce práce, místy při něm stálo štěstí, někdy zase vytáhl ze svého repertoáru výstavní zásahy. Do konce zápasu ale olomoucký brankář pustil přesnou střelu Miroslava Štolce, která stanovila konečnou podobu výsledku.

V utkání představili hradečtí Energetici další novou tvář, tou byl mladý obránce Jan Zapletal ze Vsetína. Jeho statistiky si můžete prohlédnout zde.

Další zápas mají na programu hokejisté Hradce Králové v úterý, to se představí v Berouně.