út 11.8.2015 | Zuzana Spurná, Lukáš Štěrovský

I napodruhé junioři prohráli s Olomoucí na samostatné nájezdy

Již druhé utkání proti olomouckým Kohoutům sehráli v rámci přípravy na extraligový ročník 2015/16 svěřenci trenéra Aleše Krátošky. Úterní duel s Olomoucí skončil stejným výsledkem jako první střetnutí v Hradci, Kohouti brali výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Východočechy můžou mrzet zejména dvě branky inkasované ve vlastní přesilové hře.

Aktivní nástup Hradci branku nepřinesl

Už po dvaceti vteřinách se do útočného pásma prohnal Košař, o hostujícím útočníkovi ale dobře věděli bránící hráči Olomouce a aktivního forvarda po chvíli odstavili u mantinelu. Svou dělovkou od modré pak prověřil pozornost Veselého Fejko, jeho střela ale až v síti neskončila. O chvíli později se do útočného pásma prokličkoval Ministr, jeho pokusy ale Veselý ramenem vyrazil. Hráči v černém ale ve svém náporu nepolevovali a drželi se ve třetině Hanáků. Po střele Liera tak chvíli na to zvonila za Urbischem tyčka.

V polovině první třetiny se přece jen začali Kohouti dostávat před Veselého na delší dobu. Z pravé strany nejdřív zkoušel své štěstí Markl, dostat puk do odkryté brány se mu ale nepodařilo. Chvíli na to zkoušel vyzrát na hostujícího brankáře další z juniorů na výjimku, a to Konečný, ani jeho pokus ale za královéhradeckým strážcem svatyně neskončil.

Jepičí vedení Hradce ukončily dva góly inkasované v oslabení

Úvodní minuty prostřední periody přinesly první branku utkání, když David Gančarčík se štěstím procpal puk až za brankovou čáru. Druhá dvacetiminutovka se nesla v duchu o poznání vyrovnanější hry, o něco častěji se přece jen ale hrálo před olomouckou bránou. Během toho, co si svůj trest odpykával Ministr ale ujel na útočný výlet Miroslav Kuba a i přes dotírání hradeckého obránce dostal puk až za Veselého – 1:1.

I napodruhé se rozvlnila síť za hostujícím gólmanem během olomouckého oslabení. Zatímco Fejkovi chybělo už jen několik sekund z trestu, dostal se na červené k puku Matic Jeklič, prokličkoval mezi obránci a mířil přesně mezi betony královéhradeckého brankáře.

Hradec srovnal, na nájezdy opět byli lepší Hanáci

Jenže vedení Kohoutů netrvalo moc dlouho. Jeden z domácích obránců chyboval a hosté se dostali ke kotouči. Střelu od modré pak Drahoš Jebavý tečoval mezi chrániče Urbische. Protože ani v odvetě s týmem z východních Čech nerozhodla základní hrací doba, dohodly se oba celky na samostatných nájezdech. V těch se tentokrát dařilo Olomouckým, o jejichž výhře rozhodl Matic Jeklič.