po 16.1.2012 | Lukáš Souček

Juniorce se baráž vzdálila, nervózní utkání v Písku prohrála 3:0

Hradečtí junioři ani letošní druhé utkání v Písku nezvládli. V tom prvním Hradec přišel o body až v samotném závěru a prohrál 2:1. Ve druhém už si situaci zkomplikoval hned na začátku a po prohospodařené první třetině prohrával o dvě branky. Utkání se nakonec lámalo ve třetí třetině, kdy se po jednom ze soubojů před brankou Písku strhla šarvátka a zbytek utkání se nesl ve znamení ostrých zákroků a přesilovek. Jedinou početní výhodu nakonec dokázali využít domácí a skóre utkání tak uzavřeli na konečných 3:0. Hradečtí poprvé v sezóně nevstřelili ani jednu branku a na první Havlíčkův Brod už ztrácí tři body.

Miloš Říha (HC VCES Hradec Králové)
První třetinu jsme bohužel pro nás po zásluze prohráli, i když již v jejím závěru přišlo zlepšení. Od druhé třetiny jsme si postupně vypracovali mnoho slibných příležitostí, ale brankář soupeře chytal výborně. Když jsme šli ve třetí třetině do náporu, zastavily nás nepřesné verdikty, které napomohly v určitých pasážích tomu, kam se hra obou mužstev začala ubírat. To vyhovovalo za tohoto stavu a hlavně poměru hráčů domácím. V závěrečných deseti minutách jsme chtěli utkání otočit, ale znovu selhali v koncovce. Na to se však vymlouvat nemůžeme, věřím že se celý tým ponaučí a budeme úspěšní.