čt 6.8.2015 | Martin Voltr

Juniorce se doma zatím nedaří, v odvetě padla Bílým Tygrům

Zatímco minulý pátek dokázali hradečtí junioři v Liberci vyhrát, v domácí odvetě byl tentokrát úspěšnější soupeř. O jeho vítězství rozhodly přesilové hry – využil hned tři ze sedmi, zatímco za Hradec skóroval pouze David Gančarčík. Bílí Tygři už ve druhé třetině odskočili na rozdíl tří branek a výsledkem 4:1 nakonec i zápas skončil. Hned v pátek čeká Mountfield derby na ledě Pardubic!

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Náš výkon byl dost rozpačitý. Byli jsme dost nedisciplinovaní, kluci se nechali unést hrou a zbytečně faulovali. To rozhodlo, v oslabení jsme dostali tři góly. Stálo nás to spoustu sil, které nám potom chyběly do protiútoků a do toho, abychom proměnili šance, které jsme si vytvořili. Bylo to trochu vyhecované utkání, my jsme minulý týden v Liberci vyhráli, takže dneska trochu posílil. Co se týče gólmanů, každý zatím odchytal jeden celý zápas. Všichni si zasloužili šanci, protože makají a snaží se. Myslím, že nikdo nepropadl. Nicméně od příštího týdne už to budeme někam směřovat.

Petr Haken (Bílí Tygři Liberec):
Musím říct, že dneska se v naší hře objevovaly věci, které se snažíme trénovat. Solidní rozehrávka, pohyb, a podařilo se nám dát tři branky v přesilových hrách. Tam si myslím, že se utkání rozhodlo. Soupeř měl v přesilovkách taky šance, pro nás bylo výhodou, že jsme ve druhé třetině odskočili a hrálo se nám líp. Jinak soupeř byl nepříjemný, důrazný, hodně se bruslilo. Bylo to typické juniorské přípravné utkání a my jsme hrozně rádi, že jsme ho zvládli.