so 12.1.2008 | Ondřej Huml

Junioři Hradce vezou z Edenu bod

Hradečtí mladíci z Prahy s prázdnou nejedou. I když už od páté minuty prohrávali, zápas se jim podařilo vyrovnat a dovést ho až do prodloužení, ve kterém těsně podlehli. Solidní výkon předvedl zejména brankář Brož, jediným úspěšným střelcem byl Petr Ropický. Dobrý dojem v utkání zanechal i kapitán Šimoníček, který však vyfasoval naprosto zbytečný desetiminutový trest.

Hosté vstoupili do utkání svědomitě a natěsno přistupovali k hráčům Slavie. Těm pomohl úvodní gól střetnutí. Jakub Vokál potáhl puk u mantinelu a naservíroval přesnou přihrávku mezi kruhy, kde číhal Jaroslav Hafenrichter. Ten tvrdou ranou nedal Brožovi šanci - 1:0.

Domácí úvodní branka uklidnila a v následujících minutách byli lepším týmem. Šanci k navýšení stavu měl v jedenácté minutě Česnek, ke kterému doslova propasíroval kotouč Soldán, dravý útočník v ideální pozici branku ale netrefil. Hosté se v první části hry do zakončení příliš nedostávali, Furch však musel být ve střehu. Ve 13. minutě se před ním zjevil nepokrytý Ropický a málem bylo vyrovnáno. Útočník Hradce byl však příliš blízko gólmanovi a neměl prostor k přesnému zakončení. Zhruba tři minuty před koncem třetiny se pak skvělým obranným zákrokem vyznamenal hostující bek Kotrč, na něhož se valilo nebezpečné duo Křišťan - Moščic. Nahrávka na Moščice už byla téměř u adresáta, když se na led vymrštilo Kotrčovo tělo a pohlednou akci zneutralizovalo. Ke gólu se tak mohli propracovat sami Lvi z Hradce. Těsně před sirénou se Březina elegantně vyhnul Mazancovi a hledal před bránou volného Šimoníčka, jenž trestuhodně promáchl!

V úvodu druhé dvacetiminutovky si šli v krátkém časovém sledu sednout na trestnou lavici Vladimír Růžička s Jakubem Vokálem, čímž nabídli hostům skoro minutu a půl trvající výhodu dvou mužů v poli. Hradečtí sice slávisty zamkli, branku ale nevstřelili. Neblíže k ní měl Erik Geisler. Ten si najel z rohu kluziště až před Furcha, položil si ho a...nedokázal dostatečně zvednout puk. Stejnou přesilovku 5 na 3 pak hrála i Slavia. I ta zcela obsadila obranné pásmo hostí, jenže Brože podruhé nepřekonala.

Tempo hry trochu opadlo, na červenobílých bylo přeci jenom trochu vidět, že to nejsou oni, kdo se musí hnát do útočení. Ve 39. minutě je tak málem vytrestal kapitán Lvů Šimoníček, jenž sekáním o led doslova volal po nahrávce Dolany. Tu skutečně dostal, akci však pokazil špatnou střelou a za nemístné poznámky vyfasoval osobní desetiminutový trest.

Do třetí třetiny domácí vlétli pěkně od podlahy. Hosté byli myšlenkami ještě v šatně, když je zpátky do reality probudila zvonící tyč po střele Mazance! Mohlo to být o dvě branky, místo toho přišlo vyrovnání. V čase 44:47 se v nepřehledném závaru před brankou nejlépe zorientoval Petr Ropický a začínalo se od začátku - 1:1.

Červenobílí mladíci pak zasypali Hradec střelami. Ke gólu měla blízko rána Doležala i pumelice Freislera, jež těně minula levý horní roh Brožovy brány. V 53. minutě mohli odskočit hosté, Dolanově pokusu se ale postavil Furchův beton.

V základní hrací době tak branka již nepadla, závěr navíc okořenila nepříjemnost hradeckého beka Adama Svobody. Tomu skočil puk přímo do obličeje a led opouštěl se zkrvaveným obličejem.

Kdo ví, jestli vůbec viděl rozhodující moment zápasu. O ten se v čase 61:28 postaral Jan Česnek. Vůdčí osobnost juniorského výběru se vydala na své oblíbené sólo přes celé kluziště, které skončilo neomylnou střelou mezi Brožovy betony. Vyrovnané utkání tak skončilo o něco lépe pro domácí.