po 30.10.2006 | Martin Řežábek, Lukáš Souček

Junioři body z Ústí nevezou

Juniorům se na ledě Ústí nad Labem v předehrávaném utkání nedařilo. Energetici se po výborném výkonu na domácím ledě nedokázali v pondělním utkání ze začátku gólově prosadit a zapojili se výrazněji do hry až za nepříznivého stavu 1:7. Postupem času se povedlo Východočechům snížit zásluhou Jiřího Šimoníčka už na 4:7, jenže Lvi dali výsledku definitivní podobu brankou v 52. minutě utkání. Hradečtí tak bohužel nedokázali navázat na sobotní vítězství a z ústeckého ledu odjeli s prázdnou.

Proti soupeři, v jehož barvách nastupuje také bratr ústeckého forvarda Petra Přeučila Tomáš, začal aktivně Mach, když zkoušel štěstěnu střelou po ledě. Hradecký kapitán Janoušek byl ještě nebezpečnější, když mu svou minelou puk lacině odevzdal Kučera. V 11. minutě zase na druhé straně střílel nebezpečně Hanzl, proti němu Šimko zasáhl dobře, jenže o pár sekund později nahazoval zpoza branky při nijak zvlášť oslnivé Bacovský a tento pokus o nalezení spoluhráče skončil k překvapení všech v hradecké svatyni – 1:0. Další branka domácích už byla o poznání hokejovější, Mach z rohu vybídl Hralu a ten pouhým nastavením hokejky usměrnil touš mezi Šimkovy betony – 2:0. Opravdovému hokejovému gurmetovi však chuťové buňky zajásaly až při třetím, respektive čtvrtém gólu. V 15. minutě Salač ujížděl s Hanzlem na jediného beka, kterého nechal zacouvat až k brankáři a poté vyslal asistenci mezi bruslemi bezmocného obránce, v roli adresáta tentokráte neomylný Hanzl naložil se zásilkou, jak nejlépe mohl – 3:0. Brankostroj nabíral na otáčkách, Kloz svým typickým způsobem projížděl poklidně mezi soupeři a hledal ideálně postavený žlutý dres pro přihrávku. Když nevíš, co s pukem, vystřel, tak zní banální pravidlo a Kloz se jím řídil, po krátké stahovačce nechal zapracovat své zápěstí a kotouč jen břinkl o horní tyč a spadl do sítě – 4:0.

Apetit Lvíčat byl zbržděn výpadem Hradeckých na začátku druhé dvacetiminutovky, neb dvakrát hráli přesilovou hru a notně při ni domácí zatlačili do úzkých. Obranný val Severočechů oba tyto momenty ustál, aby padl nedlouho poté. Ihned po vyhraném buly posunul krátce Pospíšil na Ropického a ten se svižnou střelou zasadil o první zářez na pažbě dosud mlčenlivé zbrani Hradce Králové – 4:1. Čtyřbrankový náskok vrátil domácím Hrala, jenž efektně zužitkoval v polovině utkání další pas od Kloze – 5:1. Za další dvě minuty se skóre hýbalo znovu, Hanzl vyslal Salače, ten elegantně vyšachoval dalšího beka a až skrz brankoviště vrátil jednomu z nejmladších hráčů Slovanu. Hanzl už neměl těžkou práci – 6:1. Ta samá útočná řada se vrátila na „do vody“ za několik minut, když už stál v brance náhradník Rýdl, jemuž ale dlouhou dobu bez inkasování Lvi nedopřáli. Salač poslal puk křižně na Kadiče, jenž zakvedlal pukem a když na sebe připoutal pozornost, vrátil opět na druhou stranu připravenému Hanzlovi, hattricku chyběly jen čepice na ledě – 7:1. Utkání se stávalo exhibicí, Kadič ani nemusel litovat promarněné příležitosti, kdy byl před Rýdlem ke konci třetiny úplně osamocen.

Ejhle, přestávka dodala Hradeckým odhodlání i s tak nepříznivým výsledkem něco udělat, zatímco Ústí usnulo na vavřínech samým ukolébáním. Z letargie ho ale neprobudil ani zásah Šejnohy od modré čáry – 7:2. Uběhlo půl druhé minuty a dosud bezchybný Dědek se otáčel znovu, když propustil obdobný pokus Prostředníka z dobrých pěti metrů – 7:3. Tentokráte se z lavice Ústeckých ozvalo téměř lvího řevu a svěřenci trenéra Bednáře se opět pustili do útočení. Jenže najednou „to nelepilo“, jako mezihru hradeckého diktátu hry se propracovala k šanci po celé utkání agilní dvojice Salač – Hanzl, když prvně jmenovaný vyprášil Rýdlovy betony. Jenže blýskalo se opět u druhé branky a následně znovu hřmělo na střídačce Lvů. Zukal nešťastně sklepl ze vzduchu puk a jako na stříbrném podnose ho naservíroval Šimoníčkovi, jenž zbytečně nevymýšlel a pro změnu střílel z dálky – 7:3. Kouč Bednář si vyžádal oddechový čas, aby mužstvo uklidnil a následně se hra zlepšila. Korunovaci návratu otěží klání do rukavic ústeckých borců přinesl Mach, který prokličkoval celým kluzištěm a nakonec předložil Hralovi a byl na světě druhý hattrick – 8:4. Hradecký Ropický ještě v 54. minutě trefil po chybě Kočího tyč, ale to až po faulu Dědka. V následném oslabení však unikl Mach s Hralou a nebyli daleko další změně skóre. Výsledková tabule si stála za svým i při pokusu hostujícího Zadiny a nepřála ani v poslední minutě Machovi.