so 7.10.2006 | Pavel Illich

Junioři doma podlehli Slavii Praha

Zápasem s pražskou Slavií uzavřeli junioři první čtvrtinu základní části extraligy. Od počátku zápasu oba týmy předváděly dobrý hokej a v první třetině diváci viděli tři branky. I po čtyřiceti minutách byl stav těsný 1:2 a dával tak domácím naději na určitý bodový zisk z tohoto zápasu. V závěrečné třetině si však zkušenější hráči Slavie příznivý stav pohlídali a ještě jej gólově navýšili. Domácím se zejména nevyplácela hra v oslabení, při kterých si Slávisté dokázali vytvářet tlak a také střílet branky. Nejen proto tak hradečtí junioři zůstávají stále v suterénu extraligové tabulky.

Oba týmy se od úvodního vhazování prokazatelně snažily ukázat divákům, že mají vůli zvítězit v dalším důležitém utkání. Zatímco Slávisté byli před tímto zápasem na čtvrté pozici, Hradečtí mají spoustu starostí na opačném pólu tabulky. V 5.minutě domácí brankář rozehrál puk do hlediště a Slavii se naskytla první přesilová hra, kterou už po 17 vteřinách dokázal využít vstřelenou brankou Vladimír Růžička. Hradeckým se naskytla první výhoda přesilovky až ve 12.minutě, navíc byla o chvilku později zdvojnásobena. S nabídkou 84 vteřin převahy 5 na 3 naložili domácí nejlépe, jak mohli. O vyrovnání se postaral kapitán Jiří Šimoníček. Už to vypadalo, že nerozhodný stav přetrvá do konce úvodní třetiny, ale 7 vteřin před jejím vypršením vrátil Slavii vedení Martin Ondráček.

I ve druhé třetině byl k vidění rychlý hokej s šancemi na obou stranách. Branka však v této části hry nepadla, přestože si oba brankáři připsali několik zákroků. Jeden z kategorie těžších vykouzlil pro diváky lapačkou hostující brankář Furch proti tvrdé střele domácích. Slavia dokázala přitlačit soupeře zejména v početních výhodách, které se jim ve druhé dvacetiminutovce naskytly hned čtyři, domácím jen dvě. Přesto stav 1:2 trval i po čtyřiceti minutách.

Zkraje závěrečné části hry přidala Slavia třetí branku, mezi střelce se zapsal Jaroslav Hafenrichter. Tentýž hráč však zanedlouho pykal na trestné lavici za držení a domácí dokázali kontrovat. O snížení se postaral Tomáš Zadina, který doklepl Šejnohovu střelu za ležícího Furcha. Radost však domácím nevydržela dlouho. O 36 vteřin později vrátil Slavii vedení opět Jaroslav Hafenrichter. Hradečtí se snažili ještě výsledek nějakým způsobem upravit, ale když nevyužili ani zaváhání brankáře Slavie, měli poslední slovo opět hosté. Přesilovková dělovka Stoklasy jen trefila stojícího spoluhráče a Kurt Kauschitz téměř nevědomky zvýšil na 5:2 pro Slavii a stanovil tak konečnou výši skóre. Na obou stranách pak ještě zachránila každého z brankářů tyč, ale na další prohře Hradce to již nic nezměnilo.