so 12.3.2022 | Jan Brůna

Junioři doma podlehli Třinci a spadli na třetí místo ve skupině

Tři výhry v řadě a dost. Juniorům Mountfieldu HK se nepovedlo natáhnout vítěznou sérii, když na domácím ledě nestačili Třinci. Ačkoliv Hradečtí otočili skóre na 3:2, Oceláři se v poslední části prosadili třikrát a vystřídali Lvy na druhé příčce tabulky. Východočeši s 18 body však zůstávají nejlepšími z týmů na třetích místech.

První třetinu zvládli lépe Oceláři

Hosté zaznamenali skvělý vstup do zápasu a vytvořili si šanci již po 11 sekundách, když se natlačili před Tomáše Sajdla, který se vrátil do hradecké branky. Domácí hokejisté se následně zvedli a byli to spíše oni, kdo diktoval tempo hry, a Patrik Švančara v třinecké kleci měl plné ruce i nohy práce.

Ačkoliv Hradečtí kontrolovali hru, do vedení šli v 10. minutě Slezané. Hned po buly se opřel do puku Oskar Haas a na jeho pokus nestihl Sajdl zareagovat – 0:1. Třinečtí dali poté zabrat soupeři i během své přesilovky, avšak skóre se už do konce úvodní části nezměnilo.

Obrat Mountfieldu i srovnání hostů

Lvi museli dohánět ztrátu a vstup do druhé periody jim vyšel parádně; poprvé se trefili v čase 21:06, kdy Pavel Šimek chytře posunul kotouč na Matyáše Budinu, jenž jako první překonal Švančaru – 1:1. O pouhých 20 vteřin později se Východočeši radovali podruhé, a to po úspěšném zakončení Matěje Havlíčka, který se trefil z netradiční pozice a otočil skóre na 2:1.

Hráči s drakem na dresu věděli, že musejí přidat, a v 25. minutě byla k vidění další branka. Po aktivitě Haase se k dorážce dostal Michal Ramik a došťouchl kotouč do sítě – 2:2. A gólový účet prostřední části završil Matěj Beneš, když tečoval nahození od modré čáry a vrátil svým barvám vedení – 3:2.

Třinec vyhrál i díky Ramikovu hattricku

Podobně jako vyšel domácím start do druhé třetiny, prosadili se Oceláři na začátku té třetí. Konkrétně Richard Pětník, jenž dorazil touš po střele Ramika a srovnal na 3:3. Následně se hra celkem vyrovnala, ovšem jen do 56. minuty, kdy Mountfield nabídl soupeři přesilovku 5 na 3.

Tou nepohrdl Michal Ramik a ze slotu propálil Sajdla – 3:4. Hradeckým v závěru nezbývalo nic jiného než zkusit hru bez gólmana, což ale nevyšlo podle představ. Po nepřesné nahrávce se puku zmocnil Michal Ramik, elegantně se zbavil dvou hráčů a dovezl kotouč do prázdné brány. Jeho tým tak pod Bílou věží vyhrál 5:3 a vystřídal Lvy na druhém místě ve skupině.