čt 22.3.2018 | Klára Petrásková | FOTO: Jan Pavlíček

Junioři doma s Boleslaví padli. Rozhodl gól z 59. minuty

První mečbol junioři doma neproměnili. Střelecky i gólově vyrovnaný duel se koncem třetí třetiny už už blížil do prodloužení, to ale nakonec nebylo třeba. V 59. minutě si totiž Hradečtí nedali pozor na Ondřeje Najmana, jenž našel mezeru mezi betony a vystřelil Boleslavi prodloužení série. Východočeši mají ale ještě jeden domácí pokus k rozhodnutí – v pátek znovu vyzvou stejného soupeře.

Hradec nevyužil přesilovku, Boleslav přečíslení

Sotva rozhodčí vhodil kotouč do hry, už pískal, aby vyloučil boleslavského hráče. Matěj Krejčík se totiž dopustil hákování a z trestné lavice sledoval, jak Východočeši jen o fous přesilovku nevyužili. Štěpán Matějček totiž vyjel z rohu a vhodil puk do brankoviště, kde vznikl obrovský zmatek, Hradeckým se však nepovedlo nastalé situace využít.

Na obou týmech bylo vidět, že za žádnou cenu nechtějí nechat otevřená vrátka, a podle toho také vypadala hra, která plynula v dlouhých úsecích bez přerušení. Parádní příležitost měli Středočeši, když ujížděli ve dvou na jediného domácího útočníka, jejich střela ale mířila jen do boční sítě. Krátce před přestávkou se ještě Daniel Dvořák vyznamenal proti Zdeňku Křížkovi, jehož dorážku vykopl nataženým betonem.

Během šesti minut měnily skóre tři branky

Ve druhé dvacetiminutovce se diváci už dočkali očekávaných branek. Jako první se radoval Dušan Kerda, který dokázal v nepřehledné situaci u Dvořákovy pravé tyče procpat mezírkou puk do sítě – 0:1. Jenže jen pár minut nato se Východočeši dostali k přesilovce, Martin Štohanzl prolétl polovinou hřiště a z pravého kruhu nechytatelně zavěsil na delší tyč – 1:1.

Proti vyrovnanému skóre se však vzápětí taktéž v početní výhodě ohradili hosté. Marek Mlčoch vypálil od modré lajny a kotouč dorazil za brankářova záda Matěj Krejčík – 1:2. A po tomto gólu mohlo být pro Hradecké ještě hůř. Kryštof Pažourek totiž vyfasoval pětiminutový trest a na Mountfield čekalo dlouhé oslabení. Jenže Boleslavští cestu do branky najít nedokázali a navíc se sami dopustili hry v šesti, pročež druhá třetina už změnu skóre nepřinesla.

Středočeši rozhodli v čase 58:15, série nekončí

Do poslední periody vstoupil Hradec s jednobrankovým mankem, které však mohlo být smazáno už po minutě hry. Patrik Hidveghy totiž po střele na lapačku ještě dorážel, nedokázal ale puk dopravit do odkryté části branky. Nevyužitá příležitost ale nevyvedla Hradecké z míry a o čtyři minuty později bylo vyrovnáno už doopravdy. Štěpán Havránek dostal v přesilovce nabito na modrou lajnu a Michal Krofta byl na jeho parádní dělovku krátký – 2:2.

Domácí brankář Daniel Dvořák se chvíli nato musel oklepat z nepříjemné srážky s jmenovcem Janem Dvořákem, po několikaminutovém odpočinku se ale rozhodl mezi třemi tyčemi pokračovat. A přestože několik soupeřových ran s přehledem pochytal, na Ondřeje Najmana byl krátký. Boleslavský forvard předvedl krásnou individuální akci, na jejímž konci byla v čase 58:15 přesná střela mezi betony – 2:3. Mountfield se v závěru ještě snažil srovnat z přesilové hry zesílené o power-play, jeho snahy ale byly marné. Série tak bude mít ještě minimálně jeden zápas, jenž je v programu v pátek večer pod Bílou věží.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav):
Přijeli jsme do Hradce s cílem vrátit se do série, což se nám podařilo. Určitě jsme si nezasloužili, abychom prohráli 0:3 na zápasy, protože obě utkání doma jsme nehráli špatně. Dnes jsme si možná konečně přiklonili štěstí na naši stranu a jsme rádi za to, že můžeme zítra přijet a, když to tak řeknu, znovu se pokusit v sérii udržet.

Trenéři Mountfieldu HK se k celé čtvrtfinálové sérii vyjádří až po jejím skončení.