út 28.9.2021 | Tomáš Kalas

Junioři dotáhli dvoubrankovou ztrátu, nakonec ale v derby padli

Napodobit kolegy z A-týmu se na sváteční úterý pokusili hradečtí junioři v derby. Ačkoliv v polovině utkání ztráceli dvě branky, brankou Jakuba Naara z 52. minuty se dotáhli na remízový stav. Dramatický duel tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, kde druhý bod uzmul pro Pardubice v sedmé sérii Štetka.

Lvi ztráceli po první třetině jednu branku

K možnosti na gólové zahájení duelu byli blíže hostující hráči. Už po necelých dvou minutách totiž usedl na trestnou lavici Matěj Pinkas a přesilovou hru sehrálo Dynamo velmi dobře. Nejvážnější šanci měl Rouha v přečíslení 2 na 1, skvěle ale domácí uchránil od inkasování gólman Tichý. Hosté pokračovali v aktivním výkonu i po přesilové hře, Štetka v 6. minutě ale z kontru zakončil bekhendem jenom do Tichého.

První branku utkání tak vstřelili hosté až v půlce deváté minuty. Daniel Herčík byl jako první u odraženého puku po střele Pavlaty a pohotově doklepl za záda domácího brankáře. Lvi mohli rychle srovnat, když se dostal do úniku Pajer, Borovička v pardubické brance ale včas zasáhl. To samé platilo i o akci ze 14. minuty, kde Herčík obral mezi kruhy hradecké obránce a ihned pálil, ale druhou branku nepřidal.

Pardubická branka v dvojnásobném oslabení a hradecké snížení

Hned po šesti sekundách mohl vedení hostí navýšit Formánek, svůj nájezd z pravého křídla ale nedotáhl do gólového konce. Hradci se dlouho nedařilo dostat do tempa a největší příležitost na prolomení měl na konci 27. minuty. To dostal dvě minuty Šťastný, k čemuž se přibalila i dvojka za nesportovní chování Nedelky. Lvi tak dostali rovnou 120 sekund dvojnásobné početní výhody. Chybná nahrávka jednoho z Hradeckých poslala do úniku Michala Rouhu, který se nemýlil – 0:2.

Přesto se nakonec domácím povedlo na konci druhé třetiny snížit. Došlo k tomu v oslabení, kdy Kašpar ujel společně s Matyášem Budinou do situace 2 na 1, kterou druhý jmenovaný úspěšně zakončil. Poslední slovo však mohlo mít Dynamo na začátku poslední minuty. Po nedorozumění gólmana s bekem mohl odkrytou branku trefit Rouha, druhý gól ale nepřidal.

Naar srovnal osm minut před koncem

Třetí třetina byla dlouho vyrovnaná. Kaplan ve 42. minutě v přesilovce nastřelil jenom břevno Tichého branky, Pardubice posléze dostaly po Pinkasově vyloučení rovnou čtyři minuty 5 na 4. Ale situaci nevyužily a Hradec postupně získával herní jistotu. Ta přišla až s vyrovnávací trefou. Jakub Naar od modré po nahrávce Michala Beneše prostřelil Borovičku a začínalo se prakticky od začátku.

V závěru byly rozhodující trefě blízko oba týmy. Radost však hostům zkazil na začátku 54. minuty Tichý, minutu a čtvrt před koncem pak po závaru z nadějné pozice mezi kruhy nastřelil Kašpar pardubického gólmana do betonu. Po 60 minutách tak bylo jasné, že tenhle duel rozhodne až prodloužení.

Lvi padli až v samostatných nájezdech

Prodloužení 3 na 3 bylo velmi vyrovnané a největší možnost na branku měl necelou minutu před koncem Costa, který zůstal osamocen na kruzích. Jeho pokus však skončil těsně vedle vzdálenější tyče a šlo se do samostatných nájezdů. Tam na branku Costy ze třetí série odpověděl hned v té další Michal Beneš, ale na další zásah se čekalo až do kola sedmého. Zatímco Šedivý neproměnil, tak Pavol Štetka ano a přisoudil Dynamu druhý bod.