so 8.1.2022 | Jan Brůna

Junioři drama v závěru nepřipustili a skolili poslední Kladno

Debakl odčiněn. Junioři Mountfieldu HK si po pátečním výprasku 0:6 od Sparty spravili chuť a proti poslednímu Kladnu nezaváhali. Nebylo to však jednoduché, když Rytíři v závěru snížili tříbrankový rozdíl a ještě Lvům zavařili. Ti si ale i s přispěním Tomáše Sajdla poradili a zvítězili 4:2.

Domácí se v přesilovce dostali do vedení

První třetinu se diváci, kteří si našli cestu do ČPP Arény, rozhodně nenudili. Již od samého začátku nabízela totiž řadu dobrých příležitostí, přičemž v úvodu měli převahu hosté. Ti se několikrát dostali na dostřel Tomáše Sajdla a hradecký brankář musel podržet svůj tým. Mountfieldu pomohla až přesilová hra, během níž Pavel Šimek našel v kruhu připraveného Kryštofa Langa, který se střelou pod víko nemýlil – 1:0.

Hradečtí mohli přidat další kousky do kasy Ondřeje Gabrišky, ten však podobně jako jeho konkurent na druhé straně působil mezi třemi tyčemi jistě. Kladno se nakonec dostalo z tlaku a ještě zavařilo defenzívě Lvů. Největší možností ke srovnání bylo trestné střílení, Štěpán Vimmer s ním ale nenaložil dobře a první část skončila těsnou výhrou Východočechů.

Rytíři srovnali, Mountfield ale i díky početní výhodě odskočil

Start prostředního dějství se konal ve velmi rychlém tempu a hra se uklidnila až po několika minutách. Převahu v této fázi utkání získali domácí, přesto se radovali Středočeši. Hradecká obrana zapomněla na Tomáše Šímu, který ujel soupeři a propálil Sajdla na bližší tyči, ačkoliv si gólman Lvů na puk sáhl – 1:1.

Zbytek periody už se však týkal výhradně východočeského tábora. Ten začal diktovat tempo duelu a pomohly mu k tomu i přesilové hry. Konkrétně dvojnásobná početní výhoda, v níž se po urputné snaze nakonec z kruhu trefil Lukáš Pajer – 2:1. A to nebylo vše; po uplynutí další přesilovky se ještě v poslední minutě prosadil Jaroslav Kašpar, když překonal bezmocného Gabrišku – 3:1.

Kladno snížilo, Lvi ale drama nedovolili

Poslední třetina začala pro Východočechy na jedničku, když to v čase 43:32 bylo už 4:1. Matěj Beneš vyslal dopředu Kryštofa Langa a druhý jmenovaný si vymetením horního rohu klece připsal druhý gól mače. Hosté ovšem nic nebalili a některé jejich šance měly být pro Hradecké varováním.

Nestalo se však, a ačkoliv svěřenci Jiřího Janouška ml. hráli přesilovku, ve vlastním oslabení jim ujel Ondřej Hrabík, který udělal kličku Sajdlovi a zakončil za jeho záda – 4:2. Středočeši měli ještě možnosti v přesilovce, dokonce napálili břevno, ale ani při hře v šesti další kousek nepřidali. Pod Bílou věží tak padli a domácí mohli slavit odčinění pátečního debaklu.