st 1.11.2023 | Tomáš Prodělal, Alžběta Žižková

Junioři na Spartě i přes smazané dvougólové manko padli 2:4

Svěřenci Martina Vágnera zahájili venkovní dvojboj na Spartě, kde vinou dvou slepených inkasovaných branek prohrávali 0:2. Hradečtí se však nevzali a zásluhou Matěje Beneše a jeho bratra Michala se na startu třetí třetiny začínalo znovu. Druhý minizápas vyhráli Pražané, kteří znovu utekli o dva góly. Tentokrát už Mountfield nedokázal reagovat a z metropole si odvezl porážku 2:4.

V úvodní třetině se i přes prohrané vhazovaní dostali do první velké šance sparťané. Pak je ale o puk připravili hosté a do šance si dojel Bezpalec, Vedral si však branku ohlídal a nenechal Lvy otevřít skóre. Na kotouč se dostal v páté minutě Samson, který střelou zápěstím našel jen lapačku brankáře soupeře. Navázal na něj pak ještě několika pokusy Bareš s kapitánem Fábrym, ale ani oni se nedokázali trefit do černého. Otevřít skóre zápasu se povedlo ve 13. minutě Janu Hamršmídovi, který svou dorážkou dokázal dostat puk za Tučkova záda – 1:0.

A hned dvě minuty po sparťanské úvodní brance Pražany do dvougólového vedení poslal František David, který se, jako u předchozí branky Hamršmíd, trefil z dorážky – 2:0. Hokejisté Mountfieldu ale bleskově na dvoubrankovou ztrátu odpověděli. Střelu Dommerse Vedral neudržel ve výstroji, a tak se podařilo protlačit puk do branky Matěji Benešovi, který tak snížil vedení domácích na 2:1. V 18. minutě se do šancí v přesilovce dostali ještě Krupička, Žmola nebo Fábry, hrací předmět ale do branky ani jednou nedoletěl. Těsně před sirénou už byl po souhře Davida s Hamršmídem překonán, od třetí inkasované střely ho však zachránila tyč.

Druhá třetina byla o něco méně akčnější než ta předchozí. V tomto dějství se po souboji u mantinelu dostal puk až k Vedralovi, nebezpečná rána ale nakonec skončila odražena v rohu kluziště a mohlo se tak hrát dál bez přerušení. Puku se nakonec zmocnil Samson, který dvakrát na Tučka vypálil od modré, oba pokusy ale si gólman pohlídal a nenechal je do své branky propadnout. Ve 23. minutě se domácím naskytla druhá přesilová hra, avšak ani Fábry či Theimer svými několikerými pokusy tuto početní výhodu neproměnili.

Po několika minutách hry, která se víceméně odehrávala ve středním pásmu, se dostalo přesilovky i Hradci. Vojtěch Aschenbrenner střílel na Vedrala od modré, gólman rudých si ale puk nakonec našel a vyrazil. Bezpalec na Vedrala vyslal pokus také a dorážet se pokusil Mach, branku ale vstřelit nedokázal.

Do třetí třetiny vstoupili Hradečtí v početní převaze, kterou přes počáteční nepřesnosti nakonec dokázali ukázkově využít. Valdis Dommers vybojoval puk, jenž předal Matěji Benešovi, který našel Michala Beneše a ten vše zakončil ukázkovým forhendovým blafákem – 2:2. Východočeši si však vyrovnaný stav příliš dlouho neužili. Hned o dvě minuty později Jan Hamršmíd vrátil posledním mistrům náskok – 3:2. Následně už měli sparťané zpět náskok kompletně, když Ondřej Hrabík bleskově potrestal Havlíčkův prohřešek švihem z kruhu – 4:2.

Lvi se rychle otřepali a snažili se ze zápasu ještě vytěžit alespoň bod. K tomu jim mohli pomoci vyloučení domácích, jenže Vedral čaroval. Jakub Jón bude ještě asi dlouho přemýšlet, proč jeho střela z první z bezprostřední blízkosti neskončila v brance. Druhou přesilovkou hru svěřenci Martina Vágnera umocnili ještě odvolaným brankářem, ale ani to nezabralo, a tak si Mountfield připsal druhou porážku v řadě.

Filip Tuček 57 38 4 34 89,47 0 0

Byl to pro nás velmi důležitý zápas, ze kterého bereme zásadní tři body. Utkání jsme sehráli podle mě velmi dobře. Body jsme si zasloužili.