so 20.1.2024 | Vojtěch Honzík, Tomáš Prodělal

Junioři na Vervu umí! V Litvínově ji smetli 5:0

Po zaváhání s Plzní se junioři vydali do Litvínova, který letos patří k oblíbeným soupeřům, když Lvi ovládli pět ze šesti zápasů. Jinak tomu nebylo ani tentokrát. Hradečtí měli po celých šedesát minut otěže zápasu pevně v rukou, využili čtyři přesilovky a konečnou výhrou 5:0 si zlepšili konec týdne. Dvěma góly se předvedl Miroslav Dobner, tři asistence zase zapsal Jan Pavelka.

Oba soupeři se v aktuálním extraligovém ročníku potkali šestkrát. Pětkrát se radoval Hradec, Severočeši uspěli až v posledním vzájemném utkání. Bodově byl úspěšnější Mountfield v poměru 14:5. A lépe začal i tentokrát. V samotném úvodu putovali černožlutí do čtyř, avšak situaci ustáli. Později se ale vše opakovalo a Východočeši již trestali, když na konci akce stál Matěj Beneš. Až poté se výhoda jednoho muže v poli přenesla i na druhou stranu, leč skórem se již v úvodní části nepohnulo. O první přestávce se tak z fotbalového vedení radoval Mountfield.

Tomu se navíc brzy v prostřední periodě podařilo odskočit. Hradečtí nejprve u pravého mantinelu zachytili vyhození domácích, puk poté předal nalevo Pavelka Miroslavu Dobnerovi, který zamířil přesně nad beton k bližší tyči. Po chvilce oslovil v přesilové hře Pavelka od modré zleva k pravé tyči Zámečníka, proti kterému se ještě stačil Stránský přesunout, ale na dorážku opět Miroslava Dobnera již dosáhnout nemohl.

A jak Východočeši druhou třetinu skončili, tak tu závěrečnou začali. Ve výhodě jednoho muže v poli předal Černý od modré na vrchol pravého kruhu Tomáši Horovi, který z první trefil do bližšího horního růžku. Následovala série vyloučení, kde nechyběla ani bitka mezi Souškem a Jakubem Aschenbrennerem, až opět došlo na inkasování Vervy v oslabení. Po osmi vteřinách totiž po vyhraném buly na modré napřáhl Matěj Pinkas a propálil vše, co mu stálo v cestě. V závěru utkání ještě přišly na řadu další tři menší tresty, na výsledek střetnutí to ovšem již vliv nemělo. Lvi se tak mohli radovat z výhry 5:0.

Vojtěch Mrázek 60 29 0 29 100,00 0 0

Zápas se mi hodnotí dobře, protože jsme předvedli úplně jiný výkon než ve čtvrtek s Plzní. Od začátku jsme byli koncentrovaní, měli jsme výborné nasazení, byli jsme blízko u sebe, v podstatě jsme hráli, co jsme chtěli. Pomohli jsme si přesilovými hrami, směrem dozadu jsme byli koncentrovaní, hráli jsme jednoduchý hokej. V podstatě jsme celých šedesát minut byli lepším týmem, takže gratuluji do kabiny. Byli bychom rádi, kdybychom tento výkon byli schopní opakovat pravidelně, a ne až po nějakém nezdaru a pak si dokazovali, že to umíme. Byli bychom rádi, kdybychom se tímto výkonem dokázali odrazit k dalším zápasům, abychom se konečně dostali do míst, ve kterých se chceme pohybovat. Potřebujeme to ve čtvrtek potvrdit v derby s Pardubicemi.