Zápasy
čt 30.11.2006 | Karel Psohlavec

Junioři na ledě Karlových Varů nepřekvapili

Zápasové menu

Junioři zajížděli ve čtvrtek na led lídra tabulky. Karlovy Vary v letošní sezóně překvapivě dobývají ty nejvyšší příčky a v současné době jsou na samém vrcholu tabulky. Papírovou roli favorita potvrdili Karlovarští i v utkání 25.kola extraligy, když na svém ledě zdolali hradecké Energetiky 5:2. Domácí si většinu zápasu určovali tempo hry. Hradečtí utkání zdramatizovali až v samotném závěru, když karlovarskou síť rozvlnili Jan Šejnoha a Petr Ropický.

Karlovarští junioři potvrzovali od úvodního buly své postavení v tabulce a soupeře z Hradce Králové zatlačili do defenzívy. Zajímavé kousky v útočném pásmu předváděla především formace vedená Janem Bauerem, která hostujícího brankáře Brože zasypala už během svých prvních střídání několika jedovatými ranami. Vedení však zajistil energetikům někdo jiný. Martin Baran potvrdil v souboji u mantinelu přehled a přesnou přihrávkou našel na brankovišti číhajícího Jana Topinku, který rychlou střelou zápěstím nedal osamocenému brankáři šanci zareagovat.

Hradec sice zaostával v hokejové vyspělosti, vše ale vynahrazoval bojovností a obětavostí. A přišly i šance. Kubišta s Ropickým udělali před Bendou pořádný vítr a mladý karlovarský gólman musel vytáhnout zákroky z kategorie zázračných. A stejně si počínal i proti blafáku Bendíka a následné střele od modré v podání stejného hráče. Jenže se neujala ani dvojnásobná hradecká přesilovka a proto musel přijít trest.

Velmi aktivní Baran se ve vlastním oslabení vydal forčekovat až za soupeřovu branku a ideální zpětnou příhrou našel najetého Pavla Kuběnu. Držitel bronzu z posledního světového šampionátu osmnáctiletých trefil horní růžek soupeřovy svatyně naprosto přesně.

Nepovedená hradecká přesilovka pokračovala i po přestávce. Hned po vhazování ujel do brejku aktivní Jan Bauer a střelou švihem nastřelil tyč. Úspěšnější už byl po chvíli Pavel Kuběna, jemuž před odkrytou branku naservíroval lahůdkový puk Jakub Mareček.

Hradečtí si pak vypracovali velký tlak při další přesilové hře, jenže Šimoníček ani Nermuť neměli dostatek štěstí ani důrazu, aby svými dorážkami přetlačili pozorného Bendu. Naopak domácí dál proměňovali své příležitosti s lehkostí. Báječně provedené přečíslení předvedl přihrávající Šnajdr a zakončující Jan Bauer.

Ve 36. minutě zabránil podobně efektnímu zakončení Šnajdra hozením hole gólman Brož a tento risk se mu vyplatil. Nařízené trestné střílení totiž Kuběnovi pokryl. Mladý Karlovarák příliš dlouho váhal se střelou a pak trefil pouze dobře nachystané brankářovy chrániče. V poslední minutě druhé třetiny si ještě na druhé straně chytře najel na rychlou křížnou přihrávku Hloušek, ale jemnou tečí nasměroval puk nad horní tyč.

Poklidnější úvod závěrečného dějství trochu oživil dělovkou v přesilové hře obránce Petr Přindiš. Brož se stačil pouze ohlédnout, aby spatřil puk v síti. Jinak už ale domácí nikam nepospíchali a nechali tak více prostoru snaživým Východočechům, kteří toho rádi využili.

O čisté konto připravil Bendu v 54. minutě Šejnoha, jenž stál na konci dobře sehrané přesilovkové kombinace. A po chvíli už se hosté radovali znovu, to když se z brejku přesně k tyči trefil Petr Ropický. Mohlo být i drama, kdyby se hned po vhazování lépe zorientoval Pavlů a z jasné pozice zamířil mezi tři tyče. Závěr už si ale Energie pohlídala a zaslouženě se tak udržela na první příčce extraligy juniorů.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Branislav Bendík 0 0 0 0 0
Jan Hloušek 0 0 0 0 0
Jiří Janoušek 0 1 1 0 0
Martin Klement 0 0 0 0 0
Ondřej Kohout 0 0 0 0 0
Pavel Kotrč 0 0 0 0 0
Tomáš Kubišta 0 0 0 0 0
Marcel Macháček 0 0 0 0 0
Tomáš Nermuť 0 1 1 0 0
Michal Pavlů 0 0 0 0 0
Petr Ropický 1 0 1 0 0
Jakub Rozlivka 0 1 1 0 0
Tomáš Seidl 0 0 0 0 0
Jan Šejnoha 1 0 1 0 0
Jiří Šimoníček 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Miroslav Brož 60 0 5 37 88,10 0 0

Ohlasy k utkání

Tomáš Luštinec Tomáš Luštinec - trenér Hradce Králové:
Soupeř nám dělal velké problémy pohybem v útočném pásmu. Výsledek jsme korigovali až v samém závěru, když už domácí nehráli tak důrazně.