čt 10.9.2015 | Kryštof Rossmann, Lukáš Štěrovský

Junioři na severu Čech vedli, nakonec odjíždějí s porážkou 2:4

Na druhé extraligové vítězství po ukázkovém vstupu do extraligy proti Českým Budějovicím si hradečtí junioři budou muset ještě počkat. V Liberci mladí hokejisté nejprve otočili z 0:1 na 2:1, podobný kousek se ale posléze povedl i domácím. Junioři budou mít šanci na nápravu reputace v sobotu, kdy doma hostí Spartu.

Souboj dvou šelem zahájili lépe Tygři

Oba týmy dokázaly v úvodních duelech DHL extraligy juniorů vyhrát, již před začátkem utkání tedy bylo jasné, že diváky čeká zajímavá podívaná. Po šesti minutách hry se mohlo skóre měnit poprvé, ale Samuel Solenský své dvě příležitosti nedokázal využít, když nejprve orazítkoval pouze zadní mantinel a poté nevyzrál na pozorného Veselého.

Tygři měli v úvodní periodě více ze hry, což mohli zužitkovat během přesilové hry po faulu Hofmana na Divilu, strážce hradecké svatyně ale i tentokráte stál v cestě kotouči za brankovou čáru, čímž udržel nerozhodné skóre. Těsně před koncem úvodní dvacetiminutovky však kotouč v zařízení skončil, chytrou přihrávku Matěje Paločka při přečíslení dvou na jednoho si totiž srazil do vlastní klece bránící hráč – 1:0.

Hradec rychle otočil, vedení mu ale nevydrželo dlouho

Nicméně po přestávce zmrazil liberecké příznivce svoji trefou Jakub Orság, jenž tvrdým projektilem prostřelil vše, co mu stálo v cestě a rázem bylo vyrovnáno – 1:1. O chvíli později navíc Daniel Lier zužitkoval chytře umístěnou ranou dvojnásobnou početní výhodu a převážil misky vah na stranu Hradce Králové.

Jenže ne na dlouho, v 36. minutě sudí po faulu Jaroslava Faltýnka nekompromisně nařídil trestné střílení, které bezchybnou kličkou do forhendu proměnil Zdeněk Král – 2:2. Do třetí periody tak vstupovaly oba týmy za nerozhodného stavu.

Domácí přidali další dva zásahy

Ten mohli Severočeši proměnit ve své vedení poté, co Veselému vypadl kotouč z chráničů za brankovou čáru, radost ale byla předčasná, rozhodčí po prvním úspěšném zákroku hradeckého gólmana hru přerušil. Nicméně naprosto regulární už byla akce z 52. minuty, kdy se Marek Zachar při rychlém protiútoku šikovně prodral před zařízení a následně zamířil do horních pater brány – 3:2.

V posledních minutách duelu značně zkomplikoval hostujícímu celku cestu za vyrovnáním Faltýnek, jenž při vyložené příležitosti podrazil Zachara a následně i Štěpán Havránek, ten pro změnu fauloval Samuela Solenského, rozhodčí neváhal oba hráče vykázat na dvouminutový pobyt mimo hrací plochu. Sám faulovaný Samuel Solenský prohřešek při dvojnásobné přesilovce pohotovou dorážkou dokonce stihl potrestat. Severočeši tudíž mohou oslavovat bezchybný vstup do soutěže, když obě úvodní střetnutí dokázali ovládnout.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Neodehráli jsme špatné utkání, nicméně dvě chyby na konci střetnutí soupeř dokázal využít, což nás stálo body. Výsledek 4:2 odpovídá vývoji utkání. Minimálně polovinu zápasu jsme byli Tygrům rovnocenným soupeřem, pak jsme ale začali být až příliš pasivní a domácí nás přehrávali. Navíc jsme se nechali několikrát vyloučit. Za velkou chybu pokládám i trestné střílení za stavu 2:1, to by se nám nemělo stávat.

Valdemar Jiruš (Bílí Tygři Liberec):
Hradec má dobře zformovanou obranu, hrají soudržně a nedělají moc chyb. Je to bojovný tým, který trestá každé zaváhání, kluky jsme na to připravovali, načež Mountfield přijel přesně s tím, co jsme si řekli. Zápas asi nebyl pro diváky příliš pohledný, ale myslíme si, že kromě druhé třetiny jsme byli více na kotouči a soupeře jsme přehrávali. Musíme hráče pochválit, že byli trpěliví a v závěru využili šance. Utkání jsme zvládli a máme tři body.