ne 4.2.2007 | Pavel Illich

Junioři nastříleli v derby Pardubicím jedenáct branek!

I ve čtvrtém východočeském derby letošní sezóny juniorů platilo pravidlo můj dům, můj hrad. Hradečtí junioři si v průběhu týdne dokázali zajistit záchranu v nejvyšší soutěži mládeže, a tak si derby s Pardubicemi patřičně vychutnali a svého soupeře nijak nešetřili. Už po šesti minutách vedl Hradec o tři branky a překvapivý průběh zápasu pokračoval v podobném duchu. Nejvíce branek padlo v závěrečné části, kdy už se jen čekalo, jestli hráči Hradce dosáhnou dvouciferného počtu vstřelených branek. Povedlo se a Pardubice už jen stačily v samém závěru dvěmi slepenými brankami alespoň kosmeticky zmírnit utrpěný debakl.

Na brankové koření se v posledním derby letošní sezóny dlouho nečekalo. Po 61 vteřinách hry otevřel skóre zápasu Petr Ropický. Šanci na rychlou odpověď měly Pardubice v následné přesilové hře. Ale vyrovnat se hostům nepodařilo, naopak při vlastní výhodě inkasovali podruhé, když se do černého trefil Jan Šejnoha. A když za dalších 50 vteřin zvýšil na tříbrankový rozdíl Tomáš Seidl, vsadil by na vítězství hostů asi málokdo. Domácích hráčů byl náhle plný led a soupeř si nedokázal vytvořit příliš mnoho šancí. Za Hradec mohl zvýšit Pochobradský, ale při nájezdu 3 na 1 vyprášil jen Čaladiho lapačku. Neujaly se ani dvě slibné šance Energetiků při jedné z mála početních výhod. Teprve v závěru první třetiny se Pardubice začaly více osmělovat. V 15. minutě se nedohodli na rozehrávce domácí obránci s brankářem a využít toho ideálně mohl Bláha, ale v klíčovém momentě zaváhal. Chvíli po něm vykřesal naději pro Pardubice Tomáš Kaut. Přesto byli domácí stále aktivnější a svůj náskok si hlídali.

I ve druhé třetině se hrálo převážně v útočném pásmu Hradce a hosté si vytvářeli šance jen sporadicky. Ve 24. minutě ujížděl sám proti brankáři Ropický, ale jeho bekhend se do branky nevešel. Následně si oba týmy vytvořily delší tlak v soupeřově obranném pásmu, ovšem bez výrazného efektu. Další branku Hradce zaznamenal až Jiří Šimoníček, jehož švih zapadl přesně pod břevno branky Pardubic. Hned po rozehrávce domácí rozebrali soupeřovu obranu znovu a Tomáš Kubišta neměl problém trefit branku i z ostrého úhlu. Ve 33. minutě nahazoval od modré Tomáš Prostředník a k údivu všech prošel puk až do branky. Nedlouho poté Čaladim vyraženou střelu vrátil do branky Ondřej Kohout a pro Pardubice se rodil nepříjemný debakl. Zmírnil ho až při pardubické přesilovce Petr Nykl, který přehodil Balážikův beton. Následně Pardubice měly několik dobrých šancí, ale další branky z nich hráči hostí nevytěžili. Stejně tak se vedlo domácím Ropickému a Šimoníčkovi.

Ani v poslední třetině se síťky v obou brankách nepřestaly vlnit. Pokračující brankostroj domácích umocnil Jiří Janoušek jehož rána propadla Čaladimu mezi betony. Následně zahrozily i Pardubice. Šejba ale na Balážika nevyzrál. Až křižná přihrávka v přesilovce znamenala gól pro Pardubice, o který se postaral Michael Kučera. Odpověď Hradce na sebe ale nenechala dlouho čekat. Nejprve využil zakrytého výhledu brankáře Tomáš Seidl a dělovkou od tyče upravil na 9:3, a pověstnou desátou branku zaznamenal po zpětné přihrávce Tomáš Zadina. Následovaly dvě přesilové hry Pardubic, kdy si hosté vytvořili tlak a domácí brankář několik těžkých zákroků. Ale poté se srazili pardubičtí obránci a Jiří Janoušek se v sólu nemýlil. Poslední slovo měly v 59. minutě Pardubice, ale už se jednalo jen o korekci výsledku. Dvě slepené branky Martina Šejby a Michaela Paučina se vešly do rozmezí pouhých 14 vteřin. Tím se dlouhý brankový výčet v zápase definitivně zastavil na konečném skóre 11:5 pro hradecké mužstvo.