čt 2.2.2006 | Lukáš Souček

Junioři nebodovali s Plzní ani ve třetím střetnutí

V předchozích dvou utkáních vždy zvítězili Plzeňští a nejinak tomu bylo i ve 42. kole. První třetinu se hrál vyrovnaný hokej, avšak těsně před sirénou hosté otevřeli skóre utkání. Ve druhé třetině se Plzeň dostala už do tříbrankového vedení a v závěrečné části přidala další tři branky. O jediný gólový úspěch domácích se zasloužil Martin Dulovec, který zakončoval dvojnásobnou přesilovou hru Energetiků. Tuto sobotu junioři zajíždí na pražskou Slávii. Do konce letošního ročníku extraligy jim zbývá posledních pět utkání.

Úvodní třetina byla z obou stran velmi vyrovnaná a oba brankáři měli plné ruce práce. Hradečtí si nejslibnější šance tvořili vždy v závaru před Štelmachem, Plzeň se naopak dostávala do přečíslení a samostatných nájezdů, kterým Tomíček dokázal čelit až do 18. minuty. Právě v tento okamžik se za jeho zády poprvé rozvlnila branková síť. Jaroslav Hobl zužitkoval milimetrovou přihrávku Richarda Kepla a otevřel skóre utkání.

V úvodu druhé třetiny Hradečtí několikrát před Štelmachem zahrozili, ale jakoby se zalekli šance na vyrovnání. Znovu se tak potvrdila snad nejznámější hokejová fráze: "nedáš, dostaneš". Ve 34. minutě nejprve na 2:0 zvyšoval v přesilové hře Jakub Kořínek a o tři minuty později poslal Plzeň už do tříbrankového vedení Jakub Kocman. Do přestávky se Energetici dokázali dalšímu plzeňskému tlaku ubránit, a tak se do šaten odcházelo za stavu 0:3.

Hned po přestávce poslal hlavní rozhodčí hosty do třech a Hradci se naskytla velká příležitost vrátit se do zápasu. To se jim také v čase 41:20 povedlo. Jan Šejnoha našel přesnou přihrávkou Martina Dulovce, jenž poprvé v zápase rozsvítil červené světlo za Štelmachovými zády. Jednu chvíli to vypadalo, že by do sítě hostů mohl padnout i druhý hradecký gól, ale všechny tyto myšlenky smetl ze stolu Jan Setikovský. Po čtvrté brance se domácí úplně položili a následovaly už jen opravdové hokejové akce Plzně. Martin Holý společně s Jaroslavem Hoblem ještě přidali po jedné brance a dali tak výsledku konečnou podobu.